Wpis z mikrobloga

@FireDash: tutaj jestem :)

+ dodatkwy plus (tak myślę) o fakt, ze firma wchodzi na giełdę i przyznawane będą pakiety akcji pracownikom który są na własnej działalności.

pracuję z Youtuberami, branża marketing :)
@Sixshoe: jestem w podobnej sytuacji. Jak "znajomy" pracowal połlegalnie to wychodzil na tym bardzo dobrze. Szef nie mial zadnych kosztow zwiazanych z pracownikiem, a pracownik przez pierwsze dwa lata ma tylko 460 zl. Żadnych faktur i zadnych podatkow. Teraz pracuje legalnie. Czy mi sie to oplaca? Moze troche lepiej na tym wychodze nia na umowie o prace. Kwestia jeszcze jaka branza i co mozesz wpisac w koszta - mieszkanie, rachunki samochod
@Bob_: ok, jak już wspominałem - pracuje w marketingu. Jestem menadżerem youtuberów. W związku z moją pracą, czesto podróżuje, dużo korzystam z samochodu, laptopa, często mam spotkania na mieście.

kiedy można wpisać w koszta mieszkanie i rachunki z tym związane?
@austra: tak, tylko musisz mieć jakiś papier na to, np. umowę na wynajem + właściciel mieszkania musi o tym wiedzieć.
ps: jeśli na działalnosć przeznaczysz 20% powierzchni mieszkania, to wtedy wrzucasz w koszty 20% rachunków - żeby nie było, że można wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepiej na działalność przeznaczyć jakieś oddzielne pomieszczenie, np. oddzielny pokój, który nie bedzie Ci służył do oglądania TV i jedzenia obiadów,