Wpis z mikrobloga

kuzynka mojej żony powoli zaczyna karierę w IT. Pomagamy jej napisać CV.
Zaczęliśmy od wykupienia domeny typu imienazwisko.pl i założenia adresu emailowego kontakt@imienazwisko.pl, co by go wpisać do CV na samej górze :)

Robimy to dobrze? :)

PS. jakby ktoś chciał podłączyć swoją domenę pod gmaila.. to można płacić 4 EURO miesięcznie, albo skorzystać z darmowego przekierowania z mailgun.com i mieć za darmo podobny efekt :)

https://simplyian.com/2015/01/07/Hacking-GMail-to-use-custom-domains-for-free/

#oswiadczenie #pracbaza #prawieprogramowanie #informatyka
  • 17
@muak47: szkoli się na testera, jeszcze sporo nauki przed nią niemniej jednak konfiguracja serwerów raczej nie będzie jej codziennym obowiązkiem w przyszłej pracy ;) Wg. mnie ważne jest to, że jeżeli czegoś nie wie, to nie wstydzi się zapytać o pomoc. Co miałem zrobić? Powiedzieć "zrób sobie sama"? :)
@noisy: podsumowując, kobieta 40+ nie umie założyć maila, nie potrafi założyć domeny chce robić karierę w IT, jedyny jej atut to to że potrafi zapytać jak czegoś nie wie. Jednak jest dla mnie szansa zostać kosmonautą mimo 34 lat na karku

Nie pytalem o wiek, tylko czy ładna? lubię starsze
nie umie założyć maila

@muak47: Umie. Email miała (gmailowy), niestety imie.nazwisko@gmail.com od dawna było zajęte. Chciała mieć własny, bardziej reprezentatywny z własną domeną. Dobrze, że zapytała, bo większość osób nie wie, że nie trzeba płacić 4 euro miesięcznie za google apps by móc wysyłać emaile z własnej domeny korzystajać z interfejsu i całego ecosystemu gmail i google'a.
@noisy: Ale że zaraz strona www i domena? Trochę walnie z karabinu do muchy, zwłaszcza jeśli zaczyna. Mi by się chciało takie akcje robić gdybym miał jakieś warte pokazania portfolio (projekty dostępne publicznie, publikacje naukowe, blogi etc.)
A cóż tak w tym wieku ja do IT przyciągnęło ? Może mieć trochę ciężko z przebranżowieniem.


@ludzik: Wydaje mi się, że dla każdego kto bardziej przyjrzałby się jej przypadkowi było by jasne, że ona już od dawna do tego IT dąży... ale chyba najzwyczajniej brakowało jej śmiałości i decyzji, by w końcu przestać to traktować jak hobby. Wydaje mi się, że ostatecznie przeważający był pozytywny przykład innej osoby, która się
tak z nami jest. oceniamy po okładce.


@frems: tak to trochę z nami ludźmi jest. Stąd m.in. ten imienny email, który ma wyglądać po prostu profesjonalnie :)
@noisy: Spoko, jak teraz dostałem się na testera to nawet mnie z angielskiego nie pytali, ale za to dopytywali właśnie o zmianę branży (a mam zaledwie 24 lata), więc ciekawi mnie jak to będzie w przypadku 40+ :).