Wpis z mikrobloga

Taką ciekawostkę dziś "obfociłem" :) Nie samym PSXem człowiek żyje. W kolekcji mam też N64, niby nic szczególnego, ale to jeden z bardziej wartościowych dla mnie okazów z racji tego, że konsola pochodzi z polskiej dystrybucji. Co ciekawe mam do niej również komplet paragonów. Konsola + gra + pad kosztowała w 1997 roku prawie 1500zł, a jeszcze w tym samym czasie ktoś dokupił gier za kolejny 1000zł. Ależ ktoś się musiał cieszyć w tamtych czasie. Zazdroszczę też rodziców :) Swoją drogą po 20 latach ceny konsol i gier w zasadzie te same, tylko przy tamtych zarobkach to był majątek.

Przy okazji jak ktoś chce poczytać o PSX vs N64 to zapraszam do lektury nowe tekstu na Strefie http://strefapsx.pl/porownanie-playstation-z-nintendo-64/

#strefapsx #psx #n64 #konsole #mikrospam #ciekawostki
Tortex - Taką ciekawostkę dziś "obfociłem" :) Nie samym PSXem człowiek żyje. W kolekc...

źródło: comment_9PAzqcMhgFR4vCDVBki7Dcs6lbWvUVNs.jpg

Pobierz
  • 7
@Tortex: Na bank istniało jakieś połączenie Harvest Moona. Tylko nie jestem pewien czy FOMT na GBA z jakąś inną konsolką, czy BTN na PSX z inną konsolką. Mało ogólnie informacji na ten temat w internecie, ale chyba będę musiał sam sprawdzić, bo pamiętam że szło się do bogini i była taka możliwość. A wydaje mi się, że jest to całkiem niezła ciekawostka i warto było by się tym zainteresować.
@Tortex: O jest, znalazłem :)

In Mineral Town- Go to the waterfall near the hotspring and next to the mine. Throw any items into the waterfall and the Harvest Goddess will appear. Talk with her and tell her you want to connect with Harvest Moon: Another Wonderful Life. Then press Yes when she asks if you want her to stop (typo by Natsume, it is supposed to be start) communication.


Czyli
@Tortex: Tak z ciekawości zapytam. N64 miało taki sam problem z grami PAL jak NES i SNES? Tj. czy gierki działały o kilkanaście procent wolniej niż te w NTSC?
Ze względu właśnie na tę bolączkę, planuję poszukać sobie NESa ze stanów, zamiast z rynku europejskiego ;E
@miciek335: Ano takie połączenie to rozumiem :) Było ich na pewno więcej bo po to stworzono kabelek do GBA by go móc wykorzystać do pracy z GC.

@Zwanek: Niestety tak, zresztą tak samo jak w przypadku PSXa i innych konsol z podziałem regionalnym na PAL i NTSC.
@Tortex: Poważnie PSX ma z tym problemy? Ostatnio spędziłem przy nim naprawdę wiele czasu i nic takiego nie zauważyłem("wina" modchipa?) ;p
Wydaje mi się, że w przypadku NESa i SNESa problem wynikał z tego, że Nintendo nie chciało tracić pieniędzy na porządną konwersję na PAL. Zastanawiałem się, czy N64 to już czasy, kiedy rynek europejski był traktowany poważnie. Ale trudno. Kiedy w mojej głowie pojawi się potrzeba posiadania tej konsoli, to