Wpis z mikrobloga

Swoją drogą partia Kukiza tak zwani "anty-systemowcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)" pokazali dzisiaj swoją prawdziwą twarz głosując przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi który swoją drogą wystawił ręke do nich podczas expose proponując między innymi zmiany w konstytucji. Zagłosowali przeciwko razem z największym betonem czyli PO i Nowoczesną. Mam coraz większe wątpliwości czy aby pan Kukiz nie był podstawiony przez tak zwaną "3 RP" aby przy ewentualnej mniejszości PISu po wyborach pozbawić ich rządzenia, to się nie udało bo jak wiadomo PIS ma większość ale dużo do tego nie zabrakło. Nawet PSL wstrzymało się od głosowania, a Kukizy razem ramie w ramie z PO i Nowoczesną. Zresztą z tego co czytam to dużo osób ma podobne wrażenie.

#kukiz #polska #polityka #oswiadczenie
  • 10
  • Odpowiedz
@Nuker: Wotum zaufania, to taki sprawdzian, czy rządzący będą w stanie skutecznie rządzić i przegłosowywać swoje ustawy, dlatego normalnie to wszyscy poza "żołnierzami" koalicji powinni głosować przeciw. Wyobraź sobie że nagle 6 posłów od PiS się odrywa i stają się niezależni, a Kukiz głosuje za. Efekt jest taki że rząd powstaje, ale nie jest w stanie większości swoich projektów realizować, jaki to ma sens?
  • Odpowiedz
@Nuker: Podoba mi się Twój komentarz, jest tak dobry jak cała reszta w której zachwalasz PiS i atakujesz resztę. Nawet nie próbujesz udawać że nie jesteś stronniczy i to Ci się chwali.

Nie interesuje mnie czy dostajesz za to pieniądze to Twoja prywatna sprawa, zresztą Gentlemani nie rozmawiają o pieniądzach a my przecież nimi jesteśmy.
  • Odpowiedz
@Bsx88: Hmmm, być może - ale w takim przypadku nie musieli popierać rządu, mogli wstrzymać się od głosowania tak jak to zrobiło PSL. Teraz to wygląda co najmniej śmiesznie kiedy najwięksi "anty-systemowcy" poszli w linii z PO i Nowoczesną.
  • Odpowiedz
wystawił ręke do nich podczas expose proponując między innymi zmiany w konstytucji.


@Nuker: Zmiany konstytucji proponował Kaczyński. W expose Szydło nie było nic na ten temat.
  • Odpowiedz
@LordOfTheBananas: Nie dostaje pieniędzy, ale faktem jest że patrząc na obecny wygląd sejmu to zdecydowanie popieram PIS z racji na ich poglądy światopoglądowe oraz fakt że są baaardzo niewygodni tak zwanemu betonowi, 3 RP, establishmentowi jak zwał tak zwał - tym właśnie zaskarbili sobie moje zaufanie, tym jadem który się sączy na nich codziennie. Osobiście głosowałem na Korwina bo światopoglądowo podobnie jak PIS a poglądy gospodarcze lepsze ( możesz przejrzeć
  • Odpowiedz
@Nuker: głosowanie Kukiz'15, jak i innych partii, nie miało większego znaczenia. Bardziej bym się obawiał, gdyby się wstrzymali, bo to takie działanie "na uśpienie przeciwnika" (PSL!). Oczywiście Kukiz'15 nie można do końca ufać w ich chęć naprawy Polski, bo jeszcze nic ciekawego nie powiedzieli ani nie pokazali..
  • Odpowiedz