Wpis z mikrobloga

#fm #fm16 #footballmanager Mirki nie lubię tego nigdy robić ale potrzebuję pomocy w ustaleniu taktyki. Gram od FM 2006 i nie przypominam sobie kiedykolwiek żebym miał takie problemy z wygrywaniem jak w tej edycji FM. Gram obecnie Lechią Gdańsk, taktyką 4-5-1 z trzema środkowymi pomocnikami w linii oraz bocznymi ofensywnymi pomocnikami oraz 9 na środku ataku. W spotkaniach udaje się dominować ale po prostu nie padają bramki. Mimo, że na mecz jest po 10-20 strzałów na bramkę to ostatnie 3 bramki w trzech meczach po karnych zdobyłem (sic!).

Czy ktoś z was może w najnowszej edycji FM16 stworzył taktykę bądź zna taką, która będzie stanowiła solidną bazę dla przyszłego rozwoju. Zarząd teraz oczekuje ode mnie żebym zdobył w 5 spotkaniach 13 punktów :D!
  • 12
@Svoboda: miałem podobnie na początku sezonu. Start ligi i wynik 0-3-1 (15 miejsce, tak gram Lechem :D) i odpadłem z kwalifikacji LM właśnie przez problem ze skutecznością. W ataku wystawiałem Robaka. Nagle zagrałem mecz z Legią i do przerwy prowadziłem 2:0 (skończyło się 2:2 cholera ;p). Robak się obudził. W kolejnych meczach skuteczność wzrosła (zamieniłem miejscami skrzydłowych) i bramki wpadają aż miło. Z najmniej skutecznej drużyny stałem się postrachem ligi (odrobiłem
@laionik: a wystawisz ja do pobrania gdzies na wetransfer? mam podobne odczucia jak wy z FM16 chociaz zespol powoli sie budzi. Ale dominuje caly mecz, a przegrywam 2-1 albo wyciagam dramatyczne remisy 1-1 lub 2-2.
@Svoboda: pamiętaj o testowaniu wszystkich zawodników :) Możesz być zaskoczony kto będzie dobrze grał i na jakiej pozycji. W moim przypadku na przykład Gergo i Ghanessey są odpowiednio prawo i lewo skrzydłowymi. Wystawiam ich na przeciwległych stronach i dopiero się sprawdzają. Tak samo na lewej obronie mi Szubertowski niszczy system a na pozycji Linettego moge śmialo wystawiać Jevticia czy Serafina (PŚL w tej taktyce)