Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy, pomóżcie ziemniakowi. Chciałabym kupić sobie #rower mtb. Dotychczas pomykałam na Rockriderze 5.1 - na wrocławskie ulice i wycieczki starczał, jednak od momentu pierwszego podjazdu na Ślężę pokochałam jazdę po górach i chciałabym zainwestować w coś lepszego.

Budżet: do 3k, ze skłonnością do dopłacenia jeżeli będzie warto.
Czego oczekuję? Przede wszystkim więcej przełożeń, bo na tym draniu decathlonowskim podjeżdżać to podjeżdżałam, ale było to okupione licznymi epitetami.
Ważne info: mam 155cm wzrostu i 51kg masy, doczytałam że przy takiej budowie to tylko amortyzatory powietrzne.

Znalazłam TAKI ROWER, czy ktoś mógłby mnie oświecić czy to dobry/zły wybór i dlaczego oraz ewentualnie doradzić?

Przypominam, że jestem totalną zielonką, bardzo chciałam wdrożyć się w temat, podjęłam milion prób, ale cały czas mnie to przerasta. Dzięki z góry za wszelaką pomoc. Piątka!
  • 24
@villemo69: może coś takiego? http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/tempt.2/24530/89373/#overview
główna różnica to standardowe teraz w góralach koła 27,5, trochę lepszy osprzęt. Przy takiej wadze masz o tyle lepiej że nie masz co się martwić że hamulce są słabsze itd:) Zwróć uwagę też na napęd. Teraz się odchodzi od 3x9 i 3x10 na rzecz 2x10. Główna zaleta to mniej machania manetkami, ale to są droższe napędy. Rower który wstawiłaś ma największą zębatkę 32 na kasecie, mimo
@villemo69: jak ja kupowałem rower to patrzyłem w jakich przedziałach cenowych jest rower z jakim osprzętem. I potem porównywałem ceny. Ja tego swojego kupiłem w gospodzie i osprzęt miał taki 1do1 jak w krossie 400zl droższym.okazalo się, że tama jest po prostu przemalowana, a to byl ten sam rower, bo jakiś deal był pomiędzy firmami, wiec warto porównywać rowery z takimi biedasklepami ;p
@Daku: dzięki za opinię, wczytam się w wolnej chwili. Nadmienię tylko, że przesiadka z 3x7 i tak będzie REWELACYJNĄ zmianą ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten giant co wstawiłeś trochę drogi, ale rozumiem, że za pewne udogodnienia trzeba zapłacić.
@villemo69: Ten Giant od @Daku jest bardziej spoko. Epixony są fajne więc można przeboleć brak stożkowej główki (chociaż wstyd w tej cenie) a z napędu 3x10 można tanio zrobić co się chce. Mam niską opinię o tektro, ale co tam najwyżej się zabijesz :P
@jakosdajerade: tyle, że Ty się ogarniasz w tym osprzęcie, dla mnie to jest czarna magia i potrzebuję takiego Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet jeżeli mam wszystko wypisane - nietrudno przecież znaleźć informacje - to i tak porównywanie i podejmowanie decyzji przychodzi mi ciężko. Baba jestem.
@villemo69: przeważnie z tej ceny na stronach to spokojnie z 10% w sklepie ci zrzucą:) Rowerów jest teraz masę, jak chcesz jeździć rekreacyjnie i nie skakać po korzeniach i kamykach to każdy rower będzie dobry. Najważniejsze żeby ci leżała geometria, patrz też po firmach czy gdzieś za podobną cenę nie ma lepszego osprzętu. Potem jak się wciągniesz to coś zawsze można zmienić:) Ja kupiłem pierwszy rower za niecałe 1500 i miał
@dran2: nie zabiję się, bo wolno zjeżdżam ( ͡° ͜ʖ ͡°) zdecydowanie wolę podjazdy. Dzięki za opinię! I co to do cholery znaczy "brak stożkowej główki"? :D
@Daku: na Rockriderze też już przebujałam się trochę po górach, Ślęża była tylko początkiem Łącznie w tym sezonie wyjeździłam ~400km po górskich szlakach. Rower dawał radę, ale niestety czasami bywał przyczyną ogromnej frustracji.
@villemo69: teraz robią szersze rury sterowe (ta która łączy amortyzator z mostkiem i kierownicą) zwężające się ku górze. Ma to usztywniać rower. Myślę że przy rekreacyjnej jeździe nie poczujesz różnicy i standard 1 1/8 będzie okej.
Widzisz, przebujałaś się i widzisz że rower się nie rozlatuje a tobie potrzeba tylko tchnienia nowoczesności:) Czyli lepszą amortyzację, mniej męczący napęd i nowe kąty między różnymi rurkami w ramie. Inne bajery też poczujesz jak
@villemo69: Co chwilę przemysł rowerowy wymyśla nowe standardy mocowań różnych rzeczy żeby uczynić rowery mocniejszymi, lżejszymi i przede wszystkim niekompatybilnymi wstecznie. Jedną z takich rzeczy są stożkowe sterówki w każdym lepszym widelcu przez co nie da się ich zamontować w starszych ramach.
@wspodnicynamtb: Canyon jakiś myk na przewalutowaniu wymyślił podobno i drogo teraz dla Polski wychodzą. "Biorą na siebie ryzyko kursowe" wliczając je w cenę :P
@wspodnicynamtb: Pierwsze sensowne GC 4.9 trochę przekracza budżet - 3450 PLN/750 EUR, a do tego dochodzą jeszcze koszta wysyłki.
Niższe modele mają już sprężyny co przy tej wadze może mocno ograniczać ich pracę.

Inna sprawa że za te pieniądze komponenty są w miarę fajnie dobrane i zbalansowane, a rowerki po prostu ładne ;)
@dran2: Ta, gówno straszne, bo w np. rower w euro kosztuje 1399, a w PLN 6499... A np miesiąc temu kosztował 6079.
Jedyna opcja to faktura nip-eu na 0% vat. A czy drogo? Chyba nie, bo nadal to jest cena konkurencyjna. Po prostu szkoda płacić w PLN jak można by było w EUR.