Wpis z mikrobloga

urojenia


@Emes91: Ta urojenia. Chociażby tekst na tym obrazku "jezu lewaku zamknij ryj bo odstrzelam" doskonale obrazuje te komentarze, z setkami plusów:

Nie wiem co byłoby bardziej potrzebne i pożyteczne. Naloty na ISIS, czy naloty na lewicę.

ale i tak będziecie się dziwić że Breivik zaatakował lewicę a nie muzułmanów.


http://www.wykop.pl/link/2860279/lewica-odlatuje-naloty-na-isis-w-odwecie-za-zamachy-w-paryzu-moga-byc-nielegalne/#comment-32352989
(swoją drogą ładnie manipulowanie nagłówkiem w tym znalezisku, aż dodano "informacja nieprawdziwa" na czerwono)

Przykładów do "araby jadą po socjal
@Kamill: Przecież to tak lewackie źródło, że to głowa mała, cztery posty niżej na tablicy nawołują do głosowania na Razem. Niektórzy pisali ,,Bij chochoła, neuropa nie jest za islamizacją" Ta, ku@wa, a jak Orban chciał płot stawiać żeby zbadać kto jest Syryjczykiem a kto jedzie po socjal i odesłać wszystkich nieuchodźców, to pół Europy z waszym przyklaskiem go faszystą nazwało. Pasowało wam jak media pomijały wszelkie raporty służb specjalnych o możliwych
Pobierz
źródło: comment_vlc5uMWaJ2C175P8xu1MSO798l0e6ssm.jpg
@Emes91: Chcesz to szukaj, mi się nie chce niestety. Zresztą to OP sugerował, że obrazek to wykop w pigułce. Ja tylko pomogłem to udowodnić, bo na pierwszy rzut oka widzę, że żaden to chochoł, słuszne skojarzenie. Jeszcze miałem w głowie te wczorajsze wypowiedzi dna intelektualnego, które zacytowałem. ;)
Chcesz to szukaj, mi się nie chce

Ja tylko pomogłem to udowodnić,


@JakisTakiNick: xDDDD

Na razie to znalazłeś JEDNOSTKOWE przykłady wypowiedzi, które co najwyżej można by uznać za podobne do NIEKTÓRYCH wypowiedzi na obrazku (a i tak zazwyczaj sformułowane w zupełnie inny sposób). A do pozostałych to kazałeś mi samemu poszukać - lol. #!$%@? udowodniłeś.
@Emes91: Udowodniłem, że skojarzenie tego obrazka do wykopu nie jest urojeniami, bo masz chociażby atakowanie kogoś za poglądy lewicowe na najniższym poziomie, masz oburzenie o socjal i wolny rynek, masz teksty typu "sami tego chcieli skoro sprowadzali ciapatych", na pewno znalazłoby się tez "polacy to naród bohaterów", tylko akurat nie odnośnie 1410, a odnośnie przedmurza chrześcijaństwa. Był taki niejeden komentarz, że Polska powinna drugi raz powstrzymać muzułmanów etc. ja nawet nie
@Emes91: Nie, nie jest to chochoł bo te cytaty nie miały na celu pokazać wykopu. To autor sobie do niego to porównał.

Ale autor tutaj nie uderzał do prawaków, ale do wykopu. Aczkolwiek rozumiem bo tez nie lubię generalizowania.
Nie, nie jest to chochoł bo te cytaty nie miały na celu pokazać wykopu. To autor sobie do niego to porównał.


@JakisTakiNick: Chochoł to jest wyimaginowana postać, której przypisujemy wyimaginowane przez nas poglądy. Na obrazku widzimy zdjęcie jakiegoś dzieciaka z kilkoma zmyślonymi wypowiedziami, co do których nie potrafiłeś znaleźć bezpośrednich, identycznych odpowiedników. Jak byś więc to nazwał?
@Emes91: Chochoł to przypisywanie komuś czegoś, czego nie zrobił/nie wypowiedział, a następnie atakowanie tego. Tutaj obrazek nie wskazuje konkretnej osoby. Nie mówi o "wykopie" albo o "prawicy". To jest jakaś nieistniejąca osoba w założzeniu, więc nie można mówić o strawmanie/chochole