Wpis z mikrobloga

Mirki z Wrocławia. Przeprowadzam się w okolice Parku Południowego i muszę znaleźć sobie jakiegoś dostawcę internetu. Problem w tym że od razu w Netii powiedzili mi że wszystkie porty vdsl są zajęte więc mogą zaproponować mi jedynie 6Mb/s. Co przy podłączonych u mnie 2-3 komputerach i 3 telefonach to trochę będzie za mało. Z tego co już zdążyłem zauważyć orange też w tej lokalizacji jedzie po tych samych kablach więc też nie zaproponują lepszych osiągów (konsultantka z orange nie była tak uczciwa jak ta z netii i tylko pieprzyła że będzie internet "do 20". oczywiście jak zacząłem dopytywać jaka dokładnie prędkość to stiwerdziła że to mogą sprawdzić dopiero jak mnie podłączą).
Myślałem o LTE z Plusa, ich najwyższy limit pobierania danych to 100GB. To będzie za mało bo w tydzień jeden komputer średnio robi ok 20GB.
Macie jakichś dostawców których ofertę mógłbym sprawdzić? Coś radiowego co działa stabilnie w okolicach 20Mb/s ? Jakiś dostawca któremu zechce się ogarnąć kable? Cokolwiek?
#wroclaw #internet #netia #dialog #orange #plus #dostawcyinternetu ##!$%@?
  • 13
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: @thewickerman88: Nie dość, że już sam z siebie nie jest to internet na domowe użytkowanie, niezależnie czy jesteśmy na zadupiu, w centrum czy na przedmieściach, to polscy dostawcy oszukują na tym internecie na maxa. Używałem przez 3 lata LTE. Nigdy więcej. Jak już jest możliwość to lepiej być na tym kablu, nawet te 6 mega. Lepsza stabilność niż puste zapewnienia "100 mega bez limitu!".

Jak macie możliwość to popytajcie
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: @thewickerman88: Jak macie możliwość to popytajcie i sprawdźcie czy przypadkiem gdzieś w okolicy nie podciągają internetu światłowodowego. Wiem, że we Wrocławiu w niektórych miejscach można się podłączyć do sieci oferującej 1 GB internetu (na osobę - czyli nie ma sytuacji, że sieć jest przeciążona, nie dzielone z innymi, bez limitów - po prostu na kablu/przewodzie).
@Iudex: Jeszcze tylko vectry nie sprawdziłem. W całej reszcie usługi niedostępne.
@push3k-pro: teraz mieszkam w miejscu w którym mam światłowód. Współlokatorki namówiły mnie na przeprowadzkę, poprzedni właściciel miał vdsl ale przenosi usługę dwa piętra niżej. Dla nas zostaje dsl z prędkością 6Mb/s. I żadnych światłowodów w okolicy bo infrastruktura stara, nowych kabli nikt nie kładzie w szczytem techniki jest vdsl na którego załapało się kilku szczęśliwców.
@thewickerman88: Mieszkam akurat jakieś ~850 metrów od Parku Południowego i mogę ci powiedzieć, że w okolicy niestety słabo z internetem. Niektórzy szczęśliwcy mają UPC w blokach na Powstańców, a tak poza tym to Borek jest osiedlem gdzie nadal wieje starą infrastrukturą i nie zapowiada się na jakieś radykalne zmiany w tym kierunku. Jest to oczywiście pokłosie niskiej zabudowy, bo dookoła są wyłącznie domki jednorodzinne bądź 3-5-piętrowe bloczki (Sudecka, tam jest Multimedia,
@mkr_: no zdązyłem zauważyć bo szukam i nie ma nic ciekawego. Jakaś radiówka firmy rede ale droga jak cholera i nie wiem jak z działaniem. Cała reszta albo nie oferuje usług albo daje 6Mb. Gdyby był choćby jeden wolny port vdsl... ale akurat ostatni ze sobą zabiera właściciel.
@thewickerman88: To trochę słabo. Jako alternatywa pozostaje LTE. Sam to raz rozważałem, ale jak patrzyłem w statystykach ile danych pobieram i wysyłam to zrezygnowałem. Życzę w takim razie wytrwałości, zawsze lepsze 6 Mb/s niż nic, choć ból dupy wywołuje to, że człowiek mieszka w mieście (!) i do tego nie na jakimś totalnym zadupiu (!!), a musi się bawić w jakieś ADSL. ( ͡° ʖ̯ ͡°)