Wpis z mikrobloga

Muzyczne Mirki z #homestudio #produkcjamuzyki #tworzeniemuzyki

potrzebuję budżetowych słuchawek - zastosowanie głównie do odsłuchu. Priorytetem jest dobra izolacja otoczenia i w miarę wygodny pałąk.
Gdyby jeszcze udało się znaleźć coś z w miarę równą charakterystyką przenoszenia częstotliwości, byłoby świetnie.

Co polecacie?
  • 9
  • Odpowiedz
@fscker: To jest najgorszy możliwy próg cenowy. Bo albo coś będzie low-endem albo zabraknie 2, 3 stów na coś lepszego.

Moim zdaniem do monitoringu to warto Sony MDR-7506. Jeśli DJing to Urbanears Zinken (tutaj mieścić się w budżecie). Godne zainteresowania będą też AKG K121 Studio.
  • Odpowiedz
@fscker: Prawdę mówiąc to nie jestem Ci w stanie udzielić jasne odpowiedzi na to pytanie. Bo z jednej strony słuchawki to nie są majtki i można pewnie kupić słuchawki używane. Z drugiej jednak ludzie potrafią maskować wady używanych produktów po prostu o nich nie pisząc. A potem wydasz na coś mniej 200 zł i okaże się, że jest klops. Moja rada jest taka: kup sobie ten Zinkeny. Podłączysz je do sprzętu
  • Odpowiedz
@Adel87: W Zinkenach martwi mnie to, że właściwie są półotwarte, więc różnie może być z izolacją akustyczną. Thx, będę się jeszcze rozglądał.
@ehhhh: których Superluxów?
  • Odpowiedz
@ehhhh: jak już mówiłem - głównie odsłuch, czasem złożę kilka ścieżek, ustawię poziomy, nałożę proste filtry.. ZTCW słuchawki przy produkcji-masteringu i tak monitorów nie zastąpią ;)

Patrzyłem na Superlux HD-661, producent twierdzi, że nadają się do monitoringu.. ale może ktoś ma opinię popartą doświadczeniem.
  • Odpowiedz