Wpis z mikrobloga

@robertx: ... nerwy mnie biora i myśli takie krążą strasznie drastyczne. Ale nie mogę tego napisać bo będzie nawoływanie do przemocy. Nie powinno tak być, by człowiek bał się żyć. A oni chcą spowodować by cały swiat się bał
@robertx: @Nie_wiem_nic: @Krs90: @Kruk: a co według was jest przyczyną ekstremizmu islamskiego? Wiem, że najlepiej wszystko zrzucić na bliżej nieokreślone lewactwo-źródło-wszelkiego-zła, ale bądźmy merytoryczni. Dlaczego w Europie ludzie żyją szczęśliwie, prosperują i rozwijają się, a na Bliskim Wschodzie dają się ubrać w bombę i wysadzają się na stadionie?
Jedną z głównych przyczyn jest to, że panują tam gorsze, dużo gorsze warunki życiowe. Co rodzi poczucie niesprawiedliwości w stosunku
@troodon: we wschodniej Afryce się wysadzają. Indie są trochę dalej od Europy i wcale nie są spokojnym państwem. Zamachy, wojny, masowa przestępczość rewolucje socjalistyczne itp. Racja, że nie ma raczej hinduskich terrorystów na masową skalę, to jest kwestia kultury. Tylko, że bieda rodzi patologię, na Bliskim Wschodzie tę patologię przejmuje skrajny islam i tym się żywi. Ograniczając biedę, wojny i inne problemy mieszkańców Bliskiego Wschodu pomoglibyśmy samym sobie.
Z tego co
@troodon: co do Afryki, to warto dodać jeszcze problem Boko Haram i innych islamistów w Nigerii i Mali. Dodatkowo w wielu krajach napięcia na tle religijnym są przemieszane lub całkowicie zastąpione przez napięcia na tle plemiennym. Tam ginie mnóstwo ludzi. Także nie uważam, żebyś miał rację z tym kontynentem.
Ameryka Południowa to także trochę nietrafiony przykład. Była tam bieda postkolonialna, ale nie było równocześnie jakichś okrutnych wojen. Mimo tego wciąż występuje
#!$%@?. W Indiach i w ogóle we wschodniej Azji ludzie się jakoś nie wysadzają.


@troodon: no tak średnio bym powiedział. a to same Indie

Jakaś kobieta mówiła potem, że imigranci mieli utrudniony dostęp do rynku pracy co rodziło w nich frustrację xd


@Nie_wiem_nic: A nie? sfrustrowany gówniarz jest łatwym kąskiem dla ekstremistów. wmówią mu, że to wina Zachodu i żydów, obiecają 70 dziewic po śmierci i przekonają, że jak będzie