Wpis z mikrobloga

#turystyka #gory #pytanie

Pytanie do użytkowników softshelli. Dotychczas chodząc po górach korzystałem z zestawu kurtka membranowa + polar i często w takim czymś się gotowałem, a w samym polarze jednak trochę mi wiało. Przy podejściach upierdliwa sprawa, bo trzeba się przebierać, rozpinać itd. Kurtka już mi się sypie i czas na kupno czegoś nowego. Zacząłem się zastanawiać nad zestawem softshell + cienka, lekka kurtka membranowa w razie deszczu/zimna. Czy softshell rzeczywiście będzie dobrym rozwiązaniem? Dobrze chroni przed wiatrem i chłodem, nada się na rower? Zamierzam celować w markowe produkty, jak ktoś może coś polecić to chętnie sprawdzę. Jak ktoś się podzieli ogólnymi wrażeniami z noszenia softshella to też będzie fajnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@FriPuc: A 4f robi softshelle bez membrany? @Ilana: do Ciebie to samo pytanie - bo niemarkowe softy to raczej z reguły mają membranę.
@Czlowiek_o_niewyspanej_twarzy: użytkownik softshelli bezmembranowych na codzień tutaj - w góry tez je biore. To jedyne rozwiązanie dla mnie, bo pocę się jak głupi. Ale dobrze kombinujesz, że jakaś membranę na szczyty czy też atak deszczu warto mieć. Tak na prawdę to może to być nawet ponczo
Używam softshella jako podstawowego okrycia wierzchniego na chłodniejsza połowę roku zarówno na co dzień po mieście jak i do jazdy na rowerze i wyjscia w góry... potwierdzam że jest to genialny wynalazek(softshell bezmembranowy), ale powiem ci że od jakiegoś roku korzystam też z rozwiązania które momentami bije softshell(waga, szybkość schnięcia i trochę lepsza paroprzepuszczalnosc), a w zasadzie nigdzie mu nie ustępuje - to wiatrówka (albo żeby brzmiało bardziej pro - windshirt)
To
@Czlowiek_o_niewyspanej_twarzy: Sporo ludzi lubi Helikon Trooper, choć ma zacięcię typowo militarne... Helikon delta też jest całkiem okej. Katuje jeszcze Campusa, ale nie polecam - #!$%@? jakość na maksa ( ͡° ʖ̯ ͡°) Najtansze softy to są też często z Fregatty (jakoś tak się pisało tę nazwę) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak to pełna oferta wszystkich firm, które na poważnie traktują turystykę (nie