Wpis z mikrobloga

Współczuję ludziom pracującym w obsłudze klientów Della. Złożyłem im zamówienie z przedpłatą prawie miesiąc temu, do dzisiaj nie wiadomo, czy dell w ogóle ma ochotę wykonać to zamówienie.

Ale to rzeczy, tydzień temu na zapytanie dostałem informację:

Eskalujemy z nasza logistka zaitsniala sytuacje, poniewaz jest widoczne zatrzymanie na fabryce.

Piękny tekst zlewający klienta, reszta maila wyglądała na wygenerowaną. Dzisiaj znowu dostaję maila:

Eskalujemy z nasza logistka zaitsniala sytuacje, poniewaz jest widoczne zatrzymanie na fabryce.

No trochę wkurzony zadałem stanowcze pytanie o dacie rozpoczęcia produkcji lub dostawy, na którego dostałem jakże twórczą odpowiedź:

Dzial obslugi kleintow realizuje eskalacje przez logistyke aby sie dowiedziec co sie dzieje z zamowienim na fabryce.


Jedyne co mi się nasuwa to: Jestem robotem i nie potrafię ci pomóc.
Eskalacji to wymaga ale chyba na wykopie! Stanowczo odradzam składanie tam zamówień.


#dell #laptopy #klientamamywdupie #gozkiezale
  • 11
Dell Inspiron 7559,


@lionbest: tak myślałem, że to on, dell ma problemy z produkcją, okazało się, że zainteresowanie jest większe niż przypuszczali, w USA, Australii, krajach Europy Zachodniej i tłumaczą się również bardzo podobnie.
@Pustulka: Ale miesiąc czekania aż stwierdzą na kiedy go wyprodukują? Przecież widzą ile mają zamówień do tej pory i ile są w stanie wyprodukować? Czy po prostu kientów mają w dupie! Po za tym wydaje mi się że zamówiłem go w dniu w którym pojawił się na polskiej stronie della, myślałem że będzie szybciej niż w sklepach.

@FxJerzy: Oczywiście że dell.pl, nie kupował bym na dell.pl gdyby nie to że
@Pustulka: W sumie dla i7-6700HQ (optymalnie 45W to nie 15W ani nie 65W) i 16GB Ramu oraz ładej obudowy. Plusem też jest szeroka klawiatura.
Myślałem też nad pięknym XPSem 13' ale jak się dowiedziałem że ma wlutowany ram to podziękowałem.
W sumie dla i7-6700HQ (optymalnie 45W to nie 15W ani nie 65W) i 16GB Ramu oraz ładej obudowy. Plusem też jest szeroka klawiatura.


@lionbest: Pytałem dlatego, bo raczej nie warto było go brać przy takim budżecie jeżeli nie zależy ci na dłuższej pracy na baterii, za odrobinę więcej mógłbyś znaleźć xpsa 15 late 2015, chociaż chyba wciąż nie w Polsce, tutaj cena jest trochę wyższa. Szczerze mówiąc różnica w wydzielaniu ciepła
@Pustulka: W Polsce trzeba dać za niego ponad 8k cebulionów i to z 750M. Poza tym bardzo mi się nie podoba klawiatura z tak grubymi brzegami. Podobno pomiędzy i7-4700hq a i7-6700hq jest 25% różnicy w oszczędności energi co do i7-4720hq niewiem. Do tego większa bateria. Daje dużo więcej czasu pracy przy drobnych poprawkach nad projektem, wymagającym nieustannego re kompilowania.
Chyba się zastanowiem jak takąś chińszczyzną typu Clevo czy polskie HyperBook, tylko
W Polsce trzeba dać za niego ponad 8k cebulionów i to z 750M.


@lionbest: Ja miałem na myśli 9550, ale widzę, że dalej zaporowe ceny w kraju.

Podobno pomiędzy i7-4700hq a i7-6700hq jest 25% różnicy w oszczędności energi

Testy notebookcheck nie przekładają się na rzeczywistość, przynajmniej ten jeżeli chodzi o działanie na baterii.

Chyba się zastanowiem jak takąś chińszczyzną typu Clevo czy polskie HyperBook

To jest to samo, clevo produkuje laptopy,