Wpis z mikrobloga

Mam laptopa Lenovo T60 o następującej specyfikacji:

Intel Core 2 CPU 1,66GHz
2GB RAM

Aktualnie na komputerze jest zainstalowany Windows XP, który daje uczucie trochę zamulającego. Właśnie zabieram się za porządki na nim ale chciałbym zadać pytanie.

Czy jest sens instalować na nim Windows 10? Będzie on działał szybciej i płynniej czy raczej ma za wysokie wymagania na tą maszynę? Lepiej zostać na XP?

Odpada Linux bo komputer jest wykorzystywany przez moją mamę i nie mam zamiaru jej go uczyć.

@Pustulka - dzięki Tobie kupiłem go 2 lata temu. Co o tym myślisz?

#lenovo #thinkpad #komputery #laptopy #laptop #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 7
@Vojak: Nawet win7 z powodzeniem dałby radę, pod warunkiem, że nie jesteś debilem i zostawisz tylko to, co niezbędne w autostarcie i usługach, nie instalujesz niepotrzebnego crapu i włączysz motyw windows classic i wyłączysz większość graficznych bajerów (tylko wygładzanie czcionek zostaw, lol). XP tylko do gierek na takim sprzęcie ma sens
Co o tym myślisz?


@Vojak: 10 nie ma sensu, poszukaj okrojonej ze śmieci 7, z powodzeniem takie coś działa do dziś na sprzęcie z 2GB ramu, chociaż mógłbyś dorzucić drugie 2GB ramu.
Jeżeli już będziesz instalował 7/10 to tylko wersję 32bit. Przy 64bit niewiele Ci pamięci do użytku zostanie.