Wpis z mikrobloga

  • 7
@r_dest: jakby twoja rodzina umierała w nazistowskich obozach a 40 lat później zobaczyłbys ludzi gloryfikujacych tamte zbrodnie tez byś się tak zachował. nie ma tolerancji dla zbrodni. dla komunistów, nazistów i faszystów tez jej być nie powinno
  • Odpowiedz
@reneene: Dalsza część historii tej kobiety, a w zasadzie tego pomnika też jest ciekawa:

W 2014 roku szwedzka rzeźbiarka, Susanna Arwin, wykonała miniaturowy posąg z brązu, wzorowany na fotografii[3]. Powstała inicjatywa stworzenia rzeźby o naturalnych rozmiarach i ustawienia jej na Stortorget w Växjö[4]. Projekt ten został 25 lutego 2015 roku jednogłośnie zablokowany przez lokalnych polityków pod pretekstem, że postawienie monumentu Danuty Danielsson może być promocją przemocy na tle politycznym[5][6]. Powstaniu
  • Odpowiedz
  • 1
@r_dest: ojej :( czyżbyś był urażony tym ze niektórzy ludzie maja RiGC? ja wiem, ja wiem. prawakom czasem ciężko to ogarnąć, ale nie ma absolutnej wolności słowa czy absolutnej wolności poglądów. i jak w Polsce to jest nawet regulowane to w innych krajach nie.
poza tym... czemu prawaczki ich bronią? czyżby się utozsamiali?
  • Odpowiedz