Wpis z mikrobloga

"Dwa światy" - zdjęcie z Bachledzkiego Wierchu. Jako ciekawostkę dodam, że auta widoczne na drodze, to samochody Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, wracające po ćwiczeniach w miejscu z którego robiłem zdjęcie : )

1/4000 sec f/4 ISO400 (27.09.2015)

Zapraszam do obserwowania #jdfoto

#fotografia #mojezdjecie #gory #tatry #zakopane
HulajDuszaToLipa - "Dwa światy" - zdjęcie z Bachledzkiego Wierchu. Jako ciekawostkę d...

źródło: comment_YkO2gWBAEvrJ5c0jR891p9TM7n3OcgcQ.jpg

Pobierz
  • 10
@wojkol1: Jak najbardziej podrasowane ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nigdy nie wstawiam surowych, bo mam tak ustawione w aparacie i "wywoływarce" RAW, że wyglądałoby to paskudnie (płasko i praktycznie bez koloru). Po prostu wolę sam mieć kontrolę nad tym co zrobić z informacją zapisaną na zdjęciu.

Ale jeśli pytasz czy jest coś kombinowane względem tego co było w rzeczywistości, to powiem, że tak naprawdę niewiele. Kontrast podciągnięty na
@wojkol1: Powiem tak - musisz sobie uświadomić, że każde zdjęcie z aparatu cyfrowego jest "obrobione". Pozostaje tylko kwestia czy będzie to z automatu (presety konwertujące na jpg bezpośrednio w aparacie, lub gdy robisz w RAW - presety np Adobe wstępnie ustawiające w miarę ludzkie wartości) czy zdecydujesz się zrobić to samemu, poprzez własnoręczne skorygowanie wszystkich parametrów pod swój gust.

Te całe sławne oszustwa zaczynają się w momencie, gdy domalowujemy, kopiujemy i
@HulajDuszaToLipa: to nie kwestia podobania, tylko raczej tego że chyba tylko nieliczni rozumieją o ile klas wyżej jest to zdjęcie nad tamtym i dlaczego. W zasadzie jak mam być szczery tamte średnio trafia w moje gusta ale pomijając już sam gust to technika, kompozycja światło, dlaczego NG tego nie wybrało? czy oni są ślepi czy jak...