Wpis z mikrobloga

Oto Mata IPA od PINTY czyli premiera dzisiejszego dnia i jedna z dwóch głośnych nowości tego miesiąca.

Piwo w stylu Rice/Rye India Pale Ale o ekstrakcie 14,0% i woltażu 5,2%

Barwa jasnosłomkowa ze sporą śnieżnobiałą pianą która nie znika jak kamfora.

Aromat dość słaby, co trochę dziwne w IPA. Zaraz po otwarciu butelki ziołowy zapach więc można z pozoru pomylić z lagerem albo pilsem, po chwili pojawiają się delikatne owoce tropikalne, a po ogrzaniu także trochę nut cytrusowo-żywicznych i słodkawego zapachu ryżu.

W smaku piwo wytrawne, delikatne tropiki i goryczka na poziomie ~40-45IBU dość ściągająca i zalegająca co obniża pijalność, jest także posmak ryżowych płatków.

Ogólnie spodziewałem się więcej, piwo jest dobre, ale wyraźniejszy aromat chmielu nie zaszkodziłby.

Ocena: 7,5/10

Cena: 6,30zł

#piwo #browarhipster #pijzwykopem #browarpinta #premiera
xerez - Oto Mata IPA od PINTY czyli premiera dzisiejszego dnia i jedna z dwóch głośny...

źródło: comment_rmgzd73WlznWW5JoYWwQtoIgZPcJ2LEV.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@xxguru85xx: Pojechałem po nie 40km do Katowic... z Zawiercia gdzie warzy PINTA, ale nawet w Browarze na Jurze nie da się jej kupić nie mówiąc o sklepach i lokalach ;x
  • Odpowiedz
@browarPL: I to jest właśnie ta druga premiera na którą czekam w tym miesiącu, chociaż zwierzaki od kolaborantów rzadko pojawiają się w sklepach od razu w dniu premiery, więc pewnie przyjdzie przeczekać weekend majowy coby wypróbować.
  • Odpowiedz
@xerez: A wiadomo kiedy jest premiera? W niedawnym filmiku próbował przedpremierowo "Misia", ale konkretnej daty nie podał. Powiedział jedynie, że to nastąpi niebawem. Też jestem ciekaw pierwszego PIPA. Będzie trzeba pojawić się po weekendzie majowym w łódzkiej Piwotece.
  • Odpowiedz
@browarPL: Nie pamiętam w którym filmiku Kopyr to mówił, ale jeśli dobrze pamiętam to premiera będzie w przyszły weekend (ogólnie rzecz biorąc od początku była planowana pod koniec kwietnia), a w połowie maja powróci Kangaroo co mnie także bardzo cieszy bo to mój numer dwa od kolaborantów.
  • Odpowiedz
@eXe1987: Ja też za często nie bywam - po prostu wiem o dostawach;) Jeśli chcesz kupić Oto Mate to radze się pospieszyć bo przyszły dwa pudełka, a jak przyszedłem 0,5h po otwarciu to połowy pierwszego już nie było:P
  • Odpowiedz
@xerez: z checia bym zakupił ale niestety w ramach relaksu powojennego już wypiłem jakieś dziadostwo i musiałem zaopatrzyć się w sklepie osiedlowym :(
  • Odpowiedz