Wpis z mikrobloga

Czy ktoś stawiał z was kiedyś Zenda (1 lub 2) na zwykłym hostingu (typu webd.pl) bez SSH? Od dwóch dni z tym walczę i nie mogę... tak jak postawienie na normalnym serwerze to kilka kliknięć tak tutaj .... Jak tak dalej pójdzie to odkurzę RPi i postawie na nim serwer...

#php #zend #programowanie
  • 11
@lukasz1985m: też o tym myślałem, ale chyba nie do końca będzie to działało... pewnie będę musiał coś zmienić w htaccess, ale spróbuję w domu ( )
@pitu-pr: przyznam się, że Zenda mam zamiar się zacząć uczyć, ale najpierw muszę go uruchomić, a chciałbym mieć możliwość "zabawy" w każdym miejscu, a nie tylko na kompie gdzie jest serwer. Co masz na myśli w ostatnim zdaniu (
@Kajoj: Jeżeli zamierzasz się uczyć to lepiej rób to lokalnie, niż masz wysyłać zmiany ciągle na zdalny serwer. Composer to takie narzędzie, które pobierze za Ciebie zależności wymagane przez framework + to co będziesz chciał innego podczas pisania projektu.
Jeżeli masz Windowsa to zainstaluj sobie np. Wamp + Git + ewentualnie instalator composer (możesz też wrzucić do katalogu projektu plik composer.phar - znajdziesz go na stronie composera lub pobierzesz po przez
@pitu-pr: powyższą opcję znam, ale chyba masz rację, z tym, że postaram się postawić serwer na Raspberry Pi, zrobię przez Mikrotika na nim DDNS i będę działał gdzie tylko będę mógł :) dzięki za pomoc i sugestię