Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, mam pytanie odnośnie pracy, będzie to moja pierwsza praca, ukończyłem w tym roku technikum i mam wolne cały czas, bo za rok idę dopiero sobie na studia. Byłem w urzedzie na rekrutacji do MC donalda i Pani oddzwoniła do mnie, twierdząć, że przeszedłem pomyślnie rekrutację. Umówiłem się z nią, że w poniedziałek przyszły będę miał już książeczkę sanepidowską i wtedy niby podpiszemy umowę, lecz boje się, że ja ją teraz zrobię, a ona powie mi że już kogoś zatrudniła na moje miejsce. Jest takie coś możliwe?
#praca #mcdonalds
  • 15
@liibart: @liibart: Czemu? Ano temu, że jest to praca raczej dla kobiet. Na pewno nie jest lekka, ale lżejsza od prac fizycznych. Nie myślę, żebyś od razu szedł pracować w kamieniołomach, ale zabieracie miejsca pracy kobietom. Poza tym z zarobkami też szału nie ma.
@Sobo__: a kobiety to jakieś specjalne przywileje mają? Jak mam ciężko w życiu, nie mogę pracy żadnej znaleźć, a przyjdzie taka co studiuje i chce sobie dorobić, jest bananem to mam jej miejsca ustąpić ;-;?
@liibart: Nie wiem jak w Twoim rejonie z pracą. U nas na śląsku razem z kolegą od MAJA szukamy pomocnika. Jego zadanie to sypanie tynku do maszyny i sprzątanie ( zarobki 2-2.5). Brak chętnych, czasami przyjdzie ktoś na 1-2 dni i rezygnuje. Ostatnio był chłopak 22 lata - mój rówieśnik. Po 15 minutach stwierdził, że on ma większe ambicje, że pracował na kopalni i tam tylko 2.5h dziennie pracy było.
@liibart: @Sobo__: eee, co kto woli. Generalnie w miarę lekka praca za gównopieniądze, różowe naokoło narzekają, że ciężko nawet jak się przez 1/3 czasu potrafi #!$%@?ć. A facet musi nie dość, że stać np. na kasie czy drive to w każdym wolnym czasie ma donosić rzeczy na kuchnię czy serwis z magazynu (kartony często kilkanaście do 25kg, nieraz znosisz po schodach), potem jeszcze #!$%@?, że odebrałeś zamówienie dopiero po 8.