Wpis z mikrobloga

Jakie są zasady, bo na pewno takie są, dobioru garderoby dla niewysokiego, a właściwie niskiego (171centów) i szczupłego, ale nie suchoklatesa, 35letniego mężczyzny. Kiedyś raczej streetwear, póżniej pojawiło się dziecko i nie miałem do tego głowy a dziś moja garderoba jest obrazem nędzy tudzież gówniażerii. Pomóżcie wyglądać jak człowiek. Tylko bez przesadnej pedaliady. Budżet średni.
#modameska #ubierajsiezwykopem #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
@Soultronik: na początek:
-ze 3 białe koszule z bawełny/bawełny oxford, później jeszcze ze 2 białe
-Spodnie chino khaki, szare, slim fit/regular wg uznania
-kardigan szary
-ze 2 swetry serek/zwykłe, kolory granat, fiolet, jak chcesz to ewentualnie odwazniejsze kolory
-dobre buty 2x, ale to cięzka sprawa jest (casual, brązy, koniak)
-marynarka szara, granatowa
-garnitur granat
-oxfordki czarne

Na dobry początek wystarczy. Co do zasad, to w sumie najwazniejsze zebyś miał ubrania w
  • Odpowiedz
@Soultronik: Białe koszule pasują do wszystkiego i w zależności od tego z jakiego materiału są zrobione, są mniej lub bardziej formalne. To co napisałem to styl dość formalny (powiedzmy, dla przeciętnego człowieka), no ale wydawało mi się, że o to Ci chodzi.
  • Odpowiedz
@Soultronik: mój kuzyn ma 40 lat a śmiga w spodniach/heansach + koszulki/swetry,bluzy z kapturem. Tak jest informatykiem/programistą xd
To zależy od tego gdzie pracujesz. Normalny ubiór na co dzien to buty skórzane, np wojas + spodnie materiałowe, + koszula/ koszule + sweter itd itp.
  • Odpowiedz
@Soultronik: zazwyczaj w "lepszych" sklepach mozna wybierać oddzielnie rozmiar kołnierza i oddzielnie długość. Nie wiem czy to będzie się wpisywało w "sredni" budżet, ale mozesz popatrzeć na koszule osovski

Jak już będziesz miał fajną kolekcję białych koszul, to mozesz powoli kupować błękitne, później jakieś wzory (paski, delikatne kratki). Z doświadczenia powiem, że jednolite + jednolite z ciekawą fakturą są fenomenalne i pasują do bardzo wielu rzeczy ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz