Wpis z mikrobloga

@kurdenanic: Ludzie popierający likwidację gimnazjów to ludzie, którzy pamiętają stare zasady i widzieli co zrobiła z dzieciakami nowa reforma. Dzieciak, który od 1 klasy chodzi do tej samej szkoły, zna wszystkich nauczycieli i uczniów inaczej się zachowuje niż osoba, która przychodzi do gimnazjum i próbuje udawać kogoś kim nie jest. Zaczyna się cwaniakowanie, gnębienie innych, chęć przypodobanie się nowym osobom.
  • Odpowiedz
większość gimnazjalistów popierających usunięcie gimnazjów, chyba myśli że jak tego nie będzie, to nie będą musieli chodzić do szkoły ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kurdenanic: Kolejny argument za usunięciem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mynameis60: Ja też mam kuzynów w gimnazjum, dodatkowo moja mama uczyła w gimnazjum. Środowisko pedagogiczne, które najbardziej potępiało pomysł stworzenia gimnazjów teraz przyznaje, że zaczęło to całkiem nieźle funkcjonować. (Mówię o konkretnej szkole, która nie uchodzi za dobrą).
  • Odpowiedz
@mynameis60: to jaki poziom panuje w gimnazjach to nie jest wina samego faktu ich istnienia tylko wina PROGRAMU a konkretnie rady programowej, która sumiennie z roku na rok obniża poziom nauczania w szkołach (poprzez np coroczną wymianę podręczników - już na takie gdzie wiedzy mniej). Kiedy panował jeszcze system 8klasowy, poziom nauczania był dużo wyższy - przykładowo w 7-8 klasie podstawówki takie rzeczy jak: równania i nierówności kwadratowe, równania i
  • Odpowiedz
@Cooldawg: i do tego powinno się wrócić, proste. Bo teraz jest tłumaczenie "A bo dzieciaki sobie nie radzą, są w nowej klasie, ciężko im biedulki jedne, obniżmy im program i tak mamy wysoki w porównaniu do innych krajów europejskich". Ludzie powinni być coraz mądrzejsi a nie głupsi.
  • Odpowiedz
Jestem za, ale za powrotem poprzedniego poziomu nauczania. Za dużo zamieszania byłoby z przywróceniem poprzedniego systemu 8klasowego.
  • Odpowiedz
@babisuk: Tak. Dla twojej informacji parę lat temu licealista miał w szkole całki i każdy pisał maturę z matematyki. Dziś nawet pochodnych nie ma w liceum. Tak trzeba było obniżyć poziom aby każda "dziunia" mogła się na fejsie chwalić "studentka prawa". W starym szkolnictwie poszła by do zawodówki i została krawcową.
  • Odpowiedz