Wpis z mikrobloga

@ElCidX: zdejmowanie i nakładanie to bardzo osobista sprawa jest, ile ludzi tyle technik. Mnie okulistka uczyła jak to robić, ale po kilku dniach zacząłem zdjemowac innymi palcami i juz sie do tego przyzwyczaiłem. Pierwszy raz zdejmowałem je chyba 40 minut :D
  • Odpowiedz
@ElCidX: tak, to normalne.
ja zakładam palcem wskazującym maciągając dolna powieke druga dłonią, a ściągam wskazującym i kciukiem, naciskam i się zwija.
  • Odpowiedz
@ElCidX: Normalne, ułatwiają ustalenie czy soczewka nie jest wywrócona na lewą stronę. Soczewki powinien ci dobrać okulista i nauczyć zakładania i zdejmowania. Kupiłeś w sklepie bez badania? pamiętaj: oczy nie włosy - nie odrastają
  • Odpowiedz
@ElCidX: czasem mają znaczek po którym rozpoznajesz czy nie jest przekręcona na lewą stronę i tyle ale to i tak widać bez znaczka
zakładać możesz na począdku przed lustrem bo wygodniej pozniej się przyzwyczaisz
  • Odpowiedz
@ElCidX: tak żeby miał sens :D Kładziesz soczewkę na palec i czytasz z zewnętrznej ściany. Jeżeli litery są normalne, to spoko, jeżeli odwrócone to soczewka jest odwrócona
  • Odpowiedz
@ElCidX: musisz opracować swoją technikę.. Ja jako jedna z niewielu zakładam palcem serdecznym :) większość wskazującym. polecam day and nite. Od 7lat..wymieniam jedynie po miesiącu. Największy dyskomfort mam odrazu po założeniu
  • Odpowiedz
@ElCidX: hm? nie wiem jak Ci to wyjaśnić, palec wskazujący mam bliżej nosa, a kciuk po zewnetrznej stronie. przykladam palce do końcówek soczewki i zblizam je do siebie naciskając, wtedy soczewka się tak zawija i odchodzi łatwo. :|
  • Odpowiedz