Wpis z mikrobloga

Dobra mirki mam pytania! Koduje sobie w domu od roku. Zrobiłem własny serwis w php, a w zasadzie 2. Pierwszy z użyciem smarty i drugi prosty przy pomocy Symfony 2.Trochę pogrzebałem porobiłem tutoriali i władam pewnymi mocami w sposób ograniczony. Śmigam po tym OOP, sql też śmigam ale często zapominam składnie i inne duperele, więc muszę być w kontakcie z internetami, html, css wiadomo, 3 szablony na WP zrobiłem więc jako tako potrafię ujarzmić tego CSS. No i mam podstawy Gita. I teraz tak ostatnio z ciekawości przeglądam oferty pracy bo uważam, że czas najwyższy ruszyć dupę. I tak sobie czytam wymagania: AJAX, JS, jquery, html, css, sql Symfony, Zend, Laravel, bla bla bla. Od tygodnia nie było oferty stażu. Same oferty pracy z dużymi wymaganiami.
Powiedzcie mi jak wygląda rzeczywistość. Czy faktycznie jest tak źle i trzeba umieć sam nie wiem co żeby dostać jakąś pracę pod opieką(bo przecież nie jestem samodzielny w pierwszej pracy i potrzebuje jakiegoś Dalajlamy). Wiadomo, że zacznę wysyłać CV to wszystko wyjdzie w praniu, ale może jakieś rady z poszukiwaniem pracy a najlepiej praktyk. No i wiadomo miasto > 500 tys
#webdev #odzeradowebdevelopera #pytaniedoeksperta
  • 4
@pierniki_mojej_babci: Ze swojego doświadczenia jak i z tego co usłyszałem na rozmowach kwalifikacyjnych wiem, że w większości wszystkie te wymagania które narzuca pracodawca są wyssane z palca tylko po to aby na samym początku zniechęcić amatorów. A w praktyce, w robocie nawet nie użyjesz połowy tych technologii.

Większość osób też myli juniora z osobą która dopiero zagłębia się w programowanie, myśląc że wystarczy znać podstawy i już można atakować do pracodawców.
@pierniki_mojej_babci: tak na prawdę gdybyś bardziej się zastanowił, wyciągnął byś z mojej odpowiedzi bardzo wiele..
Albo jesteś w #!$%@? zajebisty i idź nie na staż tylko od razu do roboty, za rok zmień robotę na lepszą itd. bo jesteś na prawdę geniuszem, w rok ogarnąłeś bardzo wiele. Za rok zrobisz sam framework lepszy niż symfony i zend razem wzięte.
Albo wydaje ci się że jesteś bardzo dobry i powinieneś dalej siedzieć