Wpis z mikrobloga

#dj #audio i #produkcjamuzyki bo się dobrze znacie na rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcę złożyć system DVS niskim kosztem:
- kupić płyty vinylowe z timecodem (Serato, Traktor, Mixvibes)
- użyć Akai EIE PRO jako interfejsu
- zassać skądś VirtualDJ bądź użyć darmowego Mixxx (oba wspierają w/w płyty z timecode)

No i pytanie jest takie: czy to zadziała z gramofonami Vestax PDX 2000/3000? Gramofony ani interfejs audio nie posiada przedwzmacniacza i nie jestem do końca pewien czy wszystko będzie działać tak jak chcę.
  • 12
@xbonio: jeśli dopiero zamierzasz kupić ten interfejs to niedużo więcej Ci wyjdzie używany traktor scratch - a tak naprawdę spośród DVS liczy się tylko traktor i serato, resztę lepiej odpuścić. Odnośnie podłączenia gramofonów - zadziała z każdymi, uziemiasz je normalnie do miksera i wszystko trybi tak jak powinno.
@polejpolej: Akaia już mam. Chodzi o to, że interfejs, który dostajesz wraz z traktorem posiada przedwzmacniacze gramofonowe (PHONO), a mój interfejs posiada tylko LINE IN. Jesteś pewien, że zadziała w takiej konfiguracji?
@xbonio: nie mówimy tu o muzyce bo timecode to i tak jest szum - pytanie czy sygnał będzie wystarczająco mocny dla softu, aby można go było skalibrować? Nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie - pochodź po klubach, złap dja który gra z dvs, niech Ci pożyczy płyty za flaszkę na jeden dzień, sprawdzisz i będziesz wiedzieć.
@xbonio: Na 80% nie zadziala to wlasnie z powodu braku wejsc phono. Time code to szum ale liczy sie moc I czystosc tego sygnalu. Wystarczy kiepska/brudna igla I juz moze nie dzialac
@Guillem: Wiesz, z drugiej strony w takim przypadku oprogramowanie może samo potraktować sygnał wejściowy jakimś filtrem i próbować dopasować. A sygnał timecode to nie szum, tylko pisk.
@polejpolej: Nie chcę reloopa. Mam jedną sztukę PDX-3000Mix i chcę kupić drugą - jak tylko pojawi się okazja. Ewentualnie mogę się zastanowić nad Technics SL1210MK2, ale boli mnie w nim pitch - tylko 10%.
@Guillem: Co masz na myśli? Nigdy nie grałem na żadnym z nich, ale widziałem w klubach niejednokrotnie.