Wpis z mikrobloga

Mirasy, w ciągu najbliższych dwóch lat prawdopodobnie przekroczę granicę Kanadyjsko-Amerykańską i myślę coby wyrobić sobie wizę turystyczną do USA.
Zastanawia mnie kilka rzeczy, mianowicie: jakie poniósłbym z tego powodu koszty, ile musiałbym czekać na wyrobienie wizy i na jaki okres byłaby wystawiona? Myślicie że sam fakt bycia studentem w jakiś sposób pomoże mi w szybszej akceptacji przez konsula?

#kiciochpyta #usa #kanada #wizy
  • 6
Myślicie że sam fakt bycia studentem w jakiś sposób pomoże mi w szybszej akceptacji przez konsula?


@MajkiGee: Tak, dla konsula ważne jest to że trzyma Cię coś w Polsce.

mianowicie: jakie poniósłbym z tego powodu koszty, ile musiałbym czekać na wyrobienie wizy i na jaki okres byłaby wystawiona?


Nie wiem ile to teraz kosztuje, ale czas oczekiwania to pewnie kilka miesięcy. Wizę dostajesz najczęściej na 10 lat (w tym okresie możesz
@LordOfTheBananas: No nie wiem, siostra dostała jakoś od ręki, wypełniała jakiś formularz, poszła do konsulatu, powiedziała tylko że emigruje do Vancoucer z mężem i paszport był do odebrania w następnym miesiącu. Było to jakiś czas temu, pewnie coś się zmieniło.
Swoją drogą słyszałem z pewnych źródeł że dają wjazd tylko na 3 miesiące. Ile w tym prawdy..
No nie wiem, siostra dostała jakoś od ręki, wypełniała jakiś formularz, poszła do konsulatu, powiedziała tylko że emigruje do Vancoucer z mężem i paszport był do odebrania do odebrania w następnym miesiącu. Było to jakiś czas temu, pewnie coś się zmieniło.


@MajkiGee: Możliwe że tyle to trwa, szczerze mówić nie pamiętam i nigdy o wizę turystyczną się nie starałem.

Swoją drogą słyszałem z pewnych źródeł że dają wjazd tylko na 3