Wpis z mikrobloga

Mireczki #linux mam kilka pytań.
1. Czy ktoś używa jakiegoś czegoś do OneDrive'a? Strasznie dziwna sprawa...
Z tego co widziałem jest onedrive-d, ale nie wiem czy on działa, bo jakoś dziwnie to mi wygląda, część plików jest, części brakuje, a nic nie robi w tle.
Jest też coś na FUSE FS, co wydaje mi się sensownym rozwiązaniem, nawet bardzo, ale jak na razie nie idzie mi tego zainstalować. Poza tym nie wiem czy działa bo jest bardzo bardzo stary.
Jest też, po raz kolejny na FUSE, ale tym razem CloudFusion. Który nie dość, że odsługuje kilka innych to ma funkcję WebDav, ale to ponoć również niezbyt śmiga.

2. Jak wykminić, czemu na Antergos z Gnome nie są uaktywnione sterowniki Nvidii? Na XFCE wszystko było okej. Na Ubuntu Gnome mam porównanie, że wszystko wygląda dokładnie tak samo tam, kiedy włączę Nouveou. Nie za bardzo łapię co i jak, mam paczkę, która śmigała pod XFCE, a tutaj nie.
W sumie to jest sens pchać się w tego Archa w takim razie? Z tego co widzę, różnica to mniej więcej 2 razy tyle paczek.

3. Czy na #gnome 3.18 da się dodać foldery do listy aplikacji? Była jakaś sztuczka związana z dconf, ale dupa zbita, chyba to wycofali. Strasznie mi się podoba to wyszukiwanie pełnoekranowe po wciśnięciu Super. Tylko te wszystkie aplikacje, bez grupowania... Lipnie, lipnie.

4. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1