Wpis z mikrobloga

Pamiętacie słyną sprawę zaginięcia informatyków z #krakow ? W zasadzie to zaginęło kilku i wszystkich odnaleziono później w Wiśle, wszystkich poza jednym..

Sprawa wyjaśniła się w zeszłym roku, ale nie do końca http://wiadomosci.onet.pl/krakow/jak-zginal-informatyk-z-krakowa/v4pgy

Macie jakieś teorie związane z tą sprawą? Wołam wykopowych ekspertów z CSI : >

Tajemnicze zaginięcie

Paweł Krasny był ostatnio widziany 10 czerwca o 2:00 w nocy w pobliżu przystanku Bagatela. Ślad po nim zaginął. To nie pierwszy przypadek zaginięcia młodego informatyka w Krakowie. Dwa 1 zaginięcia śledczy uznali za samobójstwo. Przy trzecim internauci wyciągnęli wnioski - to nie przypadek. Miasto - żadnych. Czy Paweł podzielił los kolegów?


Wszystkie zaginięcia

1. Paweł Kania. Zaginął 19 listopada 2008, odnaleziony rok później w Wiśle.

2. Marcin Kajda. Zaginął 1 czerwca 2009, odnaleziony tydzień później w Wiśle.

3. Łukasz Kaczyński. Zaginął 5 listopada 2009 na Podgórzu, odnaleziony za miesiąc w Wiśle.

4. Paweł Krasny. Zaginął 10 czerwca 2011, trwają poszukiwania...


Co ich łączy?

1. Są związani z branżą IT - znajdziecie ich GoldenLine i LinkedIn

2. Ich nazwisko zaczyna się na K

3. Ten sam rocznik - 1983 - pierwszy miał 25 lat (2008), ostatni 28 lat (2011)

4. Mieszkają lub studiują w Krakowie

5. Giną co pół roku - w listopadzie i czerwcu

6. Prawdopodobnie chodzili do klubów, zwłaszcza jednego obok rzeki


#csiwykop #zaginieni
  • 101
  • Odpowiedz
@bugg: Nie wiem gdzie mieszkał więc trudno powiedzieć czy tamtędy mógł wracać do domu. Wiem tylko, że pierwotnie miał udać się na postój taksówek. Orientujesz się gdzie ów postój się znajdował?

* Wcześniej zapomniał portfela oraz stawiał wszystkim browar, więc trzeba założyć, że był pijany, choć nie wiadomo jak bardzo.
  • Odpowiedz
@unknown_stranger: jestem związany z IT, mam nazwisko na K i miałem się przeprowadzać do Krakowa. widziałem Cocon (z zewnątrz), widziałem Wisłę, teraz jeszcze ta sprawa, dziękuję, nigdzie nie jadę. ()
  • Odpowiedz
@TenebrosuS:

Po raz ostatni widziany był 10 czerwca około godziny 2.00 w nocy w okolicy ulicy Basztowej w Krakowie. 28-latek rozstał się tam ze znajomymi po wspólnym spotkaniu. Zamierzał wrócić do domu w okolicach Nowej Huty.


Nie wiem czy tamtędy można dojechać w okolice Nowej Huty, bo z buta raczej by nie doszedł...
  • Odpowiedz
@bugg: @unknown_stranger: Z basztowej jedzie w nocy w tamte okolice tramwaj teraz 62/64. Ale to zupełnie nie po drodze z tym miejscem gdzie go znaleźli. A raczej nie był też aż tak pijany, żeby tam zabłądzić, bo to zupełnie w inną stronę i żeby się stamtąd dostać w okolice Nowej Huty, to trzeba przez centrum jechać.
  • Odpowiedz
@unknown_stranger:
@TenebrosuS: Nie oglądam, bo bym obudził dziewczynę.

Może iść w szukanie powiązań między nimi? Skoro wszyscy są informatykami, to mogli np. pracować dla jednej firmy.
Scenariusz meksykański - mafia zabija programistów jak już napiszą im systemy informatyczne?
  • Odpowiedz
@Ginden: @unknown_stranger: @bugg: na coś takiego trafiłem jeszcze http://mordercy.jun.pl/viewtopic.php?p=9588&sid=d9fc31bbe98fe11e7dfe40e79c744cb6

Jak się tak zastanowiłem to pod kątem MO to 3 pierwsze utopienia w Wiśle nie pasują do tego z Siewnej jeśli to miałby być faktycznie ten sam seryjny zabójca. No chyba, że to było na zlecenie realizowane przez dwie różne osoby i związane z jakimiś szemranymi interesami. Poza tym, jeśli chce się kogoś po prostu zabić dla
  • Odpowiedz
@TenebrosuS:

Sprawca lub sprawcy na pewno mieli samochód, znali miejsca w których porzucano ciała ofiar jak też bywali w miejscach gdzie zaginęły osoby co może sugerować iż jest to ktoś kto jeździ samochodem podobnym do taksówki ( oklejony reklamami) lub w zastępstwie kogoś ( być może nie legalnie) wykonuje usługi taksówką w wyniku czego Policja nie ustaliła kim jest kierowca i zabójca.


Bardzo ciekawa teoria wnikliwego, to mogłoby tłumaczyć dlaczego
  • Odpowiedz