Wpis z mikrobloga

Siema Mireczki,

Potrzebuję kupić laptopa. Będzie on wykorzystywany głównie do photoshopa i illustratora. Wymagania mam następujące:
Procesor: i7
Grafika: jakakolwiek dedykowana
RAM: 16 GB
Dysk: 256 SSD

Wyszło mi, że najbardziej się opłaca kupić:
Lenovo B50-80
lub
Lenovo G50-80

I nie wiem, co wybrać, bo wolałbym matową matrycę (B50), bo błyszcząca matryca jest średnia, ale w sumie i tak podłączam laptopa do monitora IPS, żeby mieć wszystko prawidłowe. Tylko znowu ponoć G50 jest lepiej wykonany. Cena jest identyczna i nie wiem, co wybrać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Aaa, i czy warto dopłacać i brać Lenovo Z51-70? Lepsza karta graficzna, ekran full HD i niby lepsze wykonanie, ale 700 zł różnicy. :<

#laptop #lenovo #b50 #g50 #z50 #grafika
  • 16
@najman: ja bym się radził zastanowić czy faktycznie potrzebujesz laptopa, czy może złożyć jakiś piec? Za 3k miałbyś już małego potworka. Chyba, że faktycznie potrzebne Ci bycie mobilnym.
@djolaf: i7 ma 4 rdzenie, 8 wątków ( ͡° ͜ʖ ͡°) (ewentualnie seria 5xxx ma 6-8 rdzeni)
@djolaf: nie, ta seria z 'u' na końcu to jakaś 'niskonapięciowa' seria, bateria trzyma dłużej, ale i osiągi i7 są na poziomie i3 z końcówką 'm' - co prawda cena tych i7 jest podobna co i3-i5. Ktoś wymyślił, ze i7 to dobra 'marka' i jak powiemy ludziom, że 'łooah za 2k mozecie już mieć kompa z i7" to się na to nabiorą, bo myślą, że będzie super - i w sumie,
i osiągi i7 są na poziomie i3 z końcówką 'm'


@sirgorn: i7u ma wydajność na poziomie mobilnego i5, już nie przesadzaj z tym i3.

głównie do photoshopa i illustratora. Wymagania mam następujące:

Procesor: i7

Grafika: jakakolwiek dedykowana

Lenovo Z51-70? Lepsza karta graficzna, ekran full HD i niby lepsze wykonanie, ale 700 zł różnicy. :

@najman: W zasadzie całe trio nie jest najlepszym pomysłem, w Z51-70 masz co prawda matrycę full
wg cpuboss


@sirgorn: cpuboss/gpuboss nie jest miarodajne, poza tym praktycznie i3-4110m jest niedostępne w laptopach. i7u jest mniej więcej na poziomie, bądź trochę słabsze od i5m

a i3-6100h

i3 6 generacji nie ma co porównywać, bo ono się zbliżyło bądź prawie zastąpiło mobilne i5, obecnie ma turbo + 4 wątki.