Wpis z mikrobloga

Ej mirasy, kolejne pytanie. Zastanawiam się nad telefonem. W grę wchodzi #iphone 5s lub #blackberry z30. Generalnie blackberry przekonuje mnie dobra baterią, podobno świetnym zasięgiem, 2 gb ram. Iphone dobrym aparatem, systemem i mniejszymi rozmiarami. Ma jednak słabą baterię. Co byście mi doradzili?
Przy okazji pytanie do użytkowników bb z30 - da się żyć z tak dużym telefonem? Ja chcę sprzęt nosić w kieszeni, boję się, ze ekran 5` może być za duży dla mnie.
Z góry dzięki za rady.
#telefony #ios #bb10 #gsm
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z góry dzięki za rady.


@polejmi: BB cierpi na ta sama przypadlość co windows phone - brak apek. Jeśli nie wychodzis za bardzo poza zestaw standardowy który jest od producenta, to chyba szedłbym w BB.
Jeśli lubisz od czasu do czasu w coś pograć, to raczej iOS
  • Odpowiedz
@dwa_koty_kastrowane: Może i chodzą, ale to byłby pierwszy mój telefon takiego rozmiaru, a niestety nie mam jak obejrzeć na żywo, więc będę kupował wysyłkowo. No i chciałbym telefon na jakieś 2-3 lata, więc przez ten okres będę musiał z tym żyć :)
  • Odpowiedz
@polejmi: @dwa_koty_kastrowane: @edgar_k:
Apki androidowe można odpalać, ale niektóre strasznie mulą (np. Skype) - do tego stopnia że nie da się ich używać. Ciężko mi powiedzieć z czego to mulenie wynika, bo dotyka to tylko części apek, a reszta chodzi bardzo płynnie.

Apki można pobierać bezpośrednio na telefon używając, BB World, Amazon Appstore i aplikacji Snap (nieoficjalny klient Google Play na BB).
Aplikacje, które wymagają usług
  • Odpowiedz
@polejmi: Zastanów się 20 razy nad BB. O ile sam sprzęt jest bueno, a system wciąga nosem konkurencję, to gwoździem do trumny są aplikacje...a raczej ich brak. I nie daj sobie wmówić bzdur, że da się używać z Androida. Owszem, wgrasz większość popularnych i nawet odpalisz, ale zapomnij o komfortowym używaniu.
Ja bym brał jabłko.
  • Odpowiedz
@polejmi: miałem z30. Rewelacja. Gdybym nie kupił passporta to nadal bym używał. Klawiatura jest świetna. Z aplikacjami bywa różnie, większość podstawowych jest dostępna w bbworld. Jeśli chodzi o te z androida to bywa różnie, najwięcej problemów sprawiają te co wymagają usług Google, na pozostałe nie narzekam. Na pewno BlackBerry wymiata jeśli chodzi o stabilność i komunikację (HUB, obsługa maili, BBM). Jedyne co moim zdaniem kuleje to fb messenger. Natywna aplikacja
  • Odpowiedz
@polejmi: Co konkretnie chcesz wiedzieć? Wg mnie porównywalny do innych w swojej klasie. Nie prowadziłem jakichś wyszukanych testów, do zwykłego okazjonalnego pstrykania jest wystarczający.
  • Odpowiedz
@Igorsky: A jeszcze jedno pytanie. Jak wyglądają aplikacje blackberry, te pisane konkretnie pod ten system. Są porównywalnie funkcjonalne do ich odpowiedników na innych systemach? A może są lepsze albo gorsze?
  • Odpowiedz