Wpis z mikrobloga

Mireczki mam #pytanie odnośnie #golenie mordy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obecnie golę się zwykłą maszynką typu gillette fusion. Chcę ją zmienić na maszynkę elektryczną, ponieważ irytuje mnie już to podrażnienie skóry po zwykłej maszynce do golenia (mam problemy z cerą). Słyszałem, że po maszynce elektrycznej występuje mniejsze podrażnienie skóry niż po zwykłym goleniu. Zarost mam raczej średni. Chodzi mi o maszynkę typu jak na zdjęciu. Proszę o rady jaką maszynkę kupić (słyszałem, że trzy głowice najlepsza).
Pobierz
źródło: comment_onDI2l3i6wEU08SLyiBNMaA7VfKi5XDA.jpg
  • 10
Mnie szlag trafial z maszynka bo tam ciagnela wlosy i w miejscach wrazliwych nie dalo sie wytrzymac.
Jak golisz sie to z wlosem zawsze!!!
Inna jwestia to kup sobie damskie golarki ... Jakos lepiej sa zrobione. Obecnie mam rozowe z chyba 5 ostrzami i paskiem nawilzajacym. Nie do zajechania i pieknie scina bez doscisku
@Vodkapicca: mam philipsa 7000, po pierwszym goleniu morda bolała jak po kilku porządnych ciosach. Po trzecim - czwartym goleniu już było spoko. Z podrażnianiem skóry nie mam problemów niezależnie od tego czy używam zwykłej maszynki czy elektrycznej ale nie wydaje mi się, żeby to było jakieś znacznie bardziej delikatne rozwiązanie.
@Vodkapicca: Elektrczne są spoko. Dla mocniejszego zarostu również. Ja miałem tako i było git. Po dłuższym użytkowaniu padła (jest możliwośc naprawy tylko nie mogę się zebrać), natomiast dziadek ma identyczną (obaj dostaliśmy na jakieś święta czy coś) i nadal mu chodzi.
@Vodkapicca: też zawsze miałem problem z cerą, zarost twardy, po maszynkach była masakra, włoski wrastały itp.
Milion lat temu kupiłem sobie coś takiego:

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=pl&ctn=HQ7390/17

i już nie wróciłem do maszynek, bateria trzyma tak długo że nawet nie jestem w stanie powiedzieć co ile ją ładuję, goli ok, na mokro dokładniej i nie przypominam sobie żeby na początku występowało jakieś podrażnienie. Chyba kwestia jak mocno przyciskasz :)