Wpis z mikrobloga

Mirky spod tagu #internet #komputery pomożecie? Mam router TP link, już parę latek sobie ma. Działają na nim 2 komputery kablem połączone i parę urządzeń na wifi (ze 2 laptopy / 3 + jakieś telefony). Bywają dość często sytuacje, że router się wiesza / przycina / zwalnia, głównie na wifi. Pytanie za 100 punktów, czy taki router mógł się już po prostu przepracować i po czasie przegrzewa się? Ratuje mnie tylko zmiana?
  • 10
@gabrally: Dziadostwo, to tego skur­w­ysy­ńsko dziurawe, patrz http://niebezpiecznik.pl/post/dziura-w-routerach-z-firmwarem-zyxel-a-m-in-tp-link/ m.in dotyczyło właśnie tego modelu. Hardware na Trendchipie, alternatywnego softu brak. Do tego mocno się grzeje. Możesz spróbować wgrać najnowszy firmware ze strony tplinka (zwróć uwagę na wersję sprzętową, było kilka!) albo podmienić zasilaczyk jak masz pasujący w pobliżu (9V i przynajmniej 1A chyba..). Nic więcej raczej nie działasz z tą plastikową tandetą.
@gabrally: Jeśli ADSL, to Tplink TD-W8970 v1 (z trzema antenkami, nie wersja v3 z dwiema). Jako jeden z nielicznych modemorouterów, ma full wsparcie altsoftu (Openwrt, w razie jakby tplinkowy był dziurawy albo nie podpasił), tzn modem też działa pod linuxem (wymaga trochę gimnastyki z konsolą, ale jest i wielu ludzi używa). Poza tym, gigabit switch i USB 2.0
@gabrally: Chodziło mi o linux na routerze (Openwrt), ale patrzę, że instalacja potencjalnie skomplikowana, więc jak wcale nie masz z linuchem doświadczenia to możesz odpuścić. Poza tym, to wypasiony model w atrakcyjnej cenie, v3 nie jest słabszy, wada taka, że nie ma wsparcia alternatywnego softu (na razie), poza tym v1 ma trzy anteny i Openwrt chyba odblokowuje tryb N450, ale to drobiazg i normalnie i tak na neo nie wykorzystasz tak