Wpis z mikrobloga

Pozdro dla kucy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwszym projektem ustawy, który Nowoczesna zgłosi do Sejmu będzie ograniczenie finansowania działalności partii z budżetu Państwa.


Apelujemy do wszystkich ugrupowań, by poparły nasz postulat.

Zaoszczędzone w ten sposób środki przydadzą się PiS. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości powinni zacząć szukać ponad 21 mld zł. Tyle kosztuje obietnica wyborcza "500 zł na dziecko". Już dzień po ogłoszeniu wyników przez PKW, niektórzy z nich nieśmiało wspominają, że na realizację sztandarowego postulatu partii może brakować pieniędzy.


Nowoczesna jest w stanie zrezygnować z dotacji budżetowych. Prowadziliśmy kampanię w oszczędny sposób, potrafimy zbierać fundusze od Wyborców. W wyborach uzyskaliśmy ponad 1 155 000 głosów i jestem przekonany, że z czasem będzie ich coraz więcej.

#nowoczesnapl #nowoczesna #neuropa #4konserwy #polityka
Pobierz s.....j - Pozdro dla kucy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 Pierwszym projektem ustawy, który Nowoczesna z...
źródło: comment_0pXclX9DvHs648m64ZvbFhBxJtMuUKOi.jpg
  • 54
@PatologiiZew: Tyle że często to tak działa, wystarczy spojrzeć na USA gdzie takie NRA i przeciwnicy dostępu do broni oferują miliony dolarów na kampanię dla polityków w zamian "za poparcie sprawy", w naszej stronie świata to były pieniądze w reklamówkach dawanych przez "anonimowych darczyńców" z zachodu na kampanie wyborcze (dlatego w latach 90 wszystkie kraje postkomunistyczne wprowadziły finansowanie partii z budżetu). Oczywiście rozbudowane społeczeństwo obywatelskie może łagodzić tego skutki ale w
@Internet_the_explorer: wyjaśnij mi najpierw, jak to możliwe, że ktoś finansuje kampanię nie będąc w sejmie, nie dając pod zastaw żadnych środków trwałych, tylko przyszłe dotacje. Potem możesz mi wyjaśnić, jaka jest różnica między finansowaniem kampanii, w której postawiło się pod zastaw środki z dofinansowania, a których się jeszcze nie ma, a dofinansowaniem, które tak bardzo chce się zlikwidować.

@Andrzej_K: jesteś mądry jak kredyt we frankach
@sermaciej: a PO czasami nie miało takich planów na początku? :P myślę, że teraz opozycja czyli (po, nowoczesna) będzie miała tyle super pomysłów!! tyle ciekawych rzeczy których wcześniej nie mogli zrealizować itp ;]
będą pewnie sypali super pomysłami - a mieli na ich realizację 8 lat

@hornat89: Swoje "super pomysły" PO pokazało wymyślając w trakcie kampanii nowy, wspaniały system podatkowy, którego sami nie rozumieli. :D

Natomiast .N, jeszcze nie miała okazji się wykazać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)