Wpis z mikrobloga

@Dolan: Ale czy na pewno się dobrze rozumiemy? :D

Z tego hłałeja przychodzi mi net i TV, one zajmują po cztery żyły, magik mi je wsadził w jedną skrętkę. Na drugim końcu też są tak samo rozdzielone do routera i dekodera.

Czy nadal nie da rady i ten Edimax mi tego nie puści w całości na drugiego Edimaxa?

Na stronie producenta jest taka grafika.
Pobierz vlodar - @Dolan: Ale czy na pewno się dobrze rozumiemy? :D

Z tego hłałeja przychod...
źródło: comment_cnYfr4PxEJg6hti9qdcYM79a7515woi2.jpg
@vlodar: nie, wciąż nie będzie to tak działać, po prostu masz 2 usługi puszczone jednym kablem ale po 2 pary na usługę, to tak jak byś miał 2 osobne kable. Jedynie ten sygnał internetu mógłbyś puścić po wifi, TV raczej nie, nie wiem co to za sygnał tam lezie w tym kablu do dekodera ;)
@Dolan: Czyli funcja bridge nie bridguje w ramach kabla tylko usług? :-(

A jak bym kupił jakiś powerline to by to zadziałało, czy jedyna opcja to kupno dwóch par takich rzeczy lub kładzenie kabla w ścianie od nowa?
@vlodar: tak, most nie mostkuje (XD) surowych danych, jest zestawiane normalne połączenie wifi i na wejściu musisz mieć coś w standardzie. Jeżeli TV idzie po IP jak zwyczajne połącznie LAN to jest to możliwe ale wciąż musiałbyś mieć lepsze urządzenie do tego, coś co potrafiłoby zrobić 2 mosty (jakiś mikrotik pewnie dałby radę). Najlepsza opcja to pociągnąć nowy (i lepszy niż to co teraz masz) kabel.

A jak daleko musisz to
@Dolan: TV zostaje w miejscu, a ten Hłałej ze światełkiem jest cztery metry od niego, ale okazuje się, że w nowym mieszkaniu kabel w ścianie jest gdzieś przecięty, bo ani jedna żyła nie ma przejścia. Obecnie kabel wisi pod sufitem i jest marną ozdobą.
Mógłbyś podrzucić jakiś link do urządzenia, które by to ogarnęło? ( ͡° ͜ʖ ͡°)