Wpis z mikrobloga

Król budżetowych diverów, czyli znany oraz lubiany Orient Mako CEM6500. Z jednej strony przywodzi na myśl skojarzenia z Omegą Seamaster, z drugiej jednak oryginalny i nie do pomylenia z żadnym innym. Solidny, dokładny jak na swoją cenę, in-housowy, automatyczny mechanizm, dobra "luma", a do tego wzornicze smaczki w postaci sygnowanej koronki, czy różnego wykończenia koperty. Do kompletu brakuje jedynie szafirowego szkła, ale nie jest problemem, żeby sobie je wstawić (mojemu po bliskim spotkaniu z chodnikiem niewątpliwie by się taki zabieg przydał ;) ).

Na Omegę mnie niestety jeszcze nie stać, ale z okazji premiery Spectrum przebrałem swojego Mako z mesha w bondowskie nato. Efekt na załączonym obrazku.

Kto z Mirasów jeszcze śmiga z Mako? ;)

#zegarki #orient #wykopmakoclub #bond
Maciejazz - Król budżetowych diverów, czyli znany oraz lubiany Orient Mako CEM6500. Z...

źródło: comment_jLg8crEnNUCyljIlw5A1ilYKU4FEOvS7.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: Kwestia gustu, mi bardziej podchodzą indeksy i wskazówki z Mako. Na plus dla Raya sekundnik z lumą.

Co do Parnisa, wygląda ciekawie, zwłaszcza bezel. Wskazówki i tarcza kojarzą mi się trochę z jakimś modowanym Seiko ;) Ogólnie mam mieszane uczucia co do tej marki.
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: nie problem bo przy ich cenach i wykonaniu się opłaca; ) mam jednego parnisa w ktorym pasek kosztował tyle co ponad 1/3 zegarka.
A co do mechanizmu-jest albo miyota albo DG będące chińską kopią :) czyli wskazy pasują do obu. Mialem kiedyś chinczyka na dg i dawał radę (parnis submariner-sprzedalem).
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: dg to chińska kopia miyoty. Najczesciej pakowany automat w chinolach
Tu rzeczwiscie zaszaleli i wrzucili asian 2824 czyli chińska kopie ety.Ale cena wtedy moim zdaniem za wydoka. Plus pewności ze rzeczywiscie mechanizm zrobił sea gull nie ma. Bo niektórzy twierdzą ze mechanizm to szanghaj albo inny guanzongu.
  • Odpowiedz