Wpis z mikrobloga

Głosowałem na Nowoczesną. Kukiz ładnie mówił, ale wydaje mi się, że to farbowany lis jest – po prostu taki inny PiS.

PO, to wiadomo, jak to bywa: pierwsza kadencja spoko, bo by chcieli drugą. I dostali drugą dostali. W drugiej zaczęli kręcić lody. Zaczęło dziać się źle, to Tusk zwiał zagranicę, Kopacz nie ma grosza charyzmy. Bronek to Bronek, ale przynajmniej nie obiecywał gruszek na wierzbie, jak to robił Duda. No i co zostało?

PSL? Jaja sobie ktoś robi? KRUS-owczycy – w większości ciemna masa? Toteż dziwię się z powszechnego szczęścia, że lewicy już nie ma. Stare komuchy już dogorywają, przychodzą młodsi i to nie jest już PZPR...

Obecnie, po raz pierwszy[!] od uzyskania niepodległego Kraju, mamy reżim. Niby mamy kanclerz Szydło, ale wiadomo, że rządzić będzie führer. Bo niby dlaczego to on zaczął wczoraj mówić i mówił o Smoleńsku i o tym, że by ich tu nie było, gdyby nie Lech Kaczyński. Kto takie rzeczy kupuje?

Że starsi, którym ksiądz z ambony tak kazał? Można zrozumieć. Że osoby, nawet wykształcone, a głupie – jest ich mnóstwo.

Ale litości: głosować na PiS tylko dlatego, że ma się dość PO? To tak jakby założyć identyczną parę majtek, bo trzeci dzień w tej pierwszej już nie wypada.

#rozkminy #przemyslenia #januszepolityki
  • 17
  • Odpowiedz
@Agassi: ty chyba nie wiesz kim jest Petru. Finansista ktory nie raz swoimi wypowiedziami udowadnial, ze chce podwyzssyc podatki tym ktorzy maja lepiej (KRUS). Prawdziwy autorytet, no rzeczywiscie...brawo
  • Odpowiedz
@WapniakZJury: @goox: Czym Was kupił ten Kukiz? Bo naprawdę nie rozumiem jego fenomenu. A Nowoczesna? Może nie przez ich hasła wyborcze, a po prostu przez to, że ludzie mają chyba jakąś wizję. Czyli zwyczajnie: dać im szansę. Większości i tak by nie zdobyli.

W tym jakimś tam teście politycznym na pierwszym miejscu wyszedł mi Korwin, ale z minimalną przewagą nad Nowoczesną. Reszta wyraźnie w tyle. PiS przedostatni.

Zapytałem
  • Odpowiedz
@oleorl: Ach, to partię stanowi jedna osoba? Chyba tylko w skrajnej i pseudo-liberalnej prawicy. A na taką partię należy się kreować, żeby w tym kraju myśleć o przekroczeniu 5%. Korwin powinien się cieszyć, że ze swoimi poglądami zdobył ponad 2%...
  • Odpowiedz
@Agassi: niczym, nie głosowałem nigdy na Kukiza, anie w wyborach prezydenckich ani teraz. Pomimo, że kilku narodowców startowało od niego to u mnie w okręgu akurat nie mieli szans zdobyć mandatów, dlatego zmuszony byłem głosować na Korwina. Petru to przecież zwykły człowiek od PO, na swoich lista również ma ich mnóstwo, jego finansowanie partii śmierdzi na kilometr, nie wiem natomiast jak on ciebie (młodą osobę) mógł ogłupić. Jego powiązania również
  • Odpowiedz
  • 0
@Agassi: ja mam gdzies Korwina..ale glosowac na nowoczesna to jest jak dostanie oferty pracy w ktorej bedziesz zarabial mniej i sie na to godzisz. Odpowiadajac na twoje pytanie: nie jest to jedna osoba, ale jednak on decyduje, w koncu ma u swojego boku ludzi ktorzy maja podobna idee
  • Odpowiedz
@Agassi: Colego, odwracasz kota ogonem, insynuujesz mi, że jak ktoś jest antypolityczny to nie ma prawa się wypowiadać o polityce, nie spodziewaj się w takim wypadku poważnej rozmowy.
  • Odpowiedz