Wpis z mikrobloga

Nie ma co się oszukiwać. Jeśli Korwin nie wejdzie to nie będzie to wina żadnej złej czy dobrej kampanii, obecności czy nieobecności Janusza w mediach, tylko tego, że partia Korwin głosi poglądy kompletnie niepopularne wśród Polaków. Jedyna partia, która otwarcie mówi, że niczego nie da wyborcom za darmo, a tak się wyborów nie wygra nigdy. Ot demokracja #wybory #korwin #jkm
  • 30
  • Odpowiedz
@ZenobiuszFurman: Na konferencji powiedział ze nikogo nie przekonali tylko młode pokolenie dostało prawa wyborcze. Trzeba czekać az stare pokolenie wymrze i ma racje, sorry ale jeśli PO po wszystkich aferach i to aferach pokazywanych w TV dostało ponad 20% to ja #!$%@? wychodzę ;-;
  • Odpowiedz
@ZenobiuszFurman:
1. Zbierz hajs, miliardy złotych
2. Wykup wszystkie media, stań sie piehdolonym potentatem
3. Każdego wroga jaki się pojawi przekup hajsem
4. Załóż partie, #!$%@? jakieś farmazony do ludu, masz wsparcie mediów
5.
  • Odpowiedz
@Strain: popatrz na tych trockistów z Partii Razem. Wystarczyło, że przed milionową publicznością coś pokrzyczał o uciskaniu biedoty przez bogaczy, umowach o pracę i mają prawie 4%. Czy oni zdobyli to dlatego, że w TV był ten Zandberg, czy dlatego, że poobiecywał te głupoty?
  • Odpowiedz
Jeśli Korwin nie wejdzie to nie będzie to wina żadnej złej czy dobrej kampanii, obecności czy nieobecności Janusza w mediach,


@ZenobiuszFurman: Wg. obecnych exit pools Korwe zabrakło 16k głosów. Pomyśl sobie teraz gdyby Korwa nie wyskoczył np. z tym debilnym postulatem o alkoholu za kółkiem, to może by nie zabrakło?
  • Odpowiedz
@ZenobiuszFurman: Po prostu pojawił się reprezentant lewicy społecznej. Nie pomyślałeś, że do ludzi, którzy są w takiej sytuacji może trafiać?

@unknown_stranger: Nowoczesna wykorzystała te postulaty i się dostali. Może przez otoczkę merytoryczności i umiarkowanego języka?
  • Odpowiedz
@szasznik: No tak bo inne komitety to nie popełniły żadnych błędów. Korwin w tej kampanii działał najlepiej jak mógł i nie dał rady. Niestety formuła się wyczerpała i dalsze starty nie mają sensu. Albo Korwin idzie na emeryturę, zmieniają program na mniej radykalny, wybierają nowych liderów (nie jakieś Bekowicze) albo w następnych wyborach poniżej 3 %
  • Odpowiedz
@szasznik: można odwrócić to pytanie ile tysięcy głosów byłoby mniej gdyby tego nie powiedział. Albo ile % miałaby taka partia, tak skrajnie ideologicznie wolnorynkowa bez Korwina? Dla mnie Korwin to ikona tego ruchu w Polsce i nie wyobrażam sobie tego ruchu JKM.
  • Odpowiedz
@Strain: No bez przesady, Nowoczesna nie promowała się do końca idei wolnościowej ale też mocno proeuropejskiej i neutralnej obyczajowo. To zdecydowanie nie jest program KORWiN. Do tego dzięki sporej ilości czasu antenowego, wysyłania prawie wszędzie samego Petru zrobili wokół siebie ramkę takiego "profesjonalizmu". Ich wyborcy nie głosowali na nich w nadziei wolnego rynku.
  • Odpowiedz
@rskk: @ZenobiuszFurman: Nowoczesna zagospodarowała tych liberałów gospodarczych, którzy nie mają sumienia na głosowanie dla kogoś z utopijnym programem typu „pierwszego dnia likwidujemy podatek dochodowy, drugie ZUS, trzeciego spłacamy dług publiczny, a jak coś nie styknie w budżecie to, hehe, VAT podniesiemy do 20%, podliczyłem wszystko w pamięci”. Oraz tych, którzy nie dają się nabrać na antyeuropejski, antynaukowe i antysystemowe bzdury i pseudo-populizmy. Mówię tutaj między innymi o sobie,
  • Odpowiedz
@Kampala: Czyli sugerujesz, że wcześniej ci liberałowie gospodarczy głosowali na PO bo znakomita większość wyborców Nowoczesnej to właśnie oni ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?
Na Swetru zagłosowali ludzie którym udało się wcisnąć ściemę o nowej, profesjonalnej, bogatej partii. Tu już nawet poglądy nie grały żadnej większej roli. Taki mamy klimat, ludzie mają w dupie programy wyborcze.
  • Odpowiedz
@rskk: ja poczytałem programy wyborcze i mniej więcej skład osobowy partii i głosowałem na Nowoczesną. Chociaż to raczej nie jest partia sukcesu, Petru może i jako-tako nadaje się do polityki, ale nie jest wybitnym liderem. Po prostu na ten czas nie miałem nikogo lepszego do głosowania.
Nie głosowałem cztery lata temu, to był zresztą trudny czas. Jednak w 2005 i 2007 PO była programowo podobna do Nowoczesnej, tylko była dużo
  • Odpowiedz
@rskk: A dlaczego by nie na PO? W poprzednich wyborach, po wykreśleniu Korwina jako oszołoma, PO było wbrew pozorom chyba najbardziej liberalną partią.
  • Odpowiedz