Wpis z mikrobloga

Siema! Wiem, że to nie elektroda, ale może ktoś coś poradzi. Mój #rozowypasek posiada laptoka firmy sony #vaio, dla dociekliwych: model pcg61714m. Strasznie się jej krzaczył i wolno chodził więc postawiliśmy system na nowo z recovery partition (windows 7) i... ciągle chodzi jak gówno (wolno reaguje, wiesza się i myśli przy otwieraniu eksploratora, menu start). Jako prawdziwy hipster i weganin niestety nie miałem do czynienia z windowsami od kilku lat i nie wiem jaka może być tego przyczyna. Maszyna może nie jest super nowoczesna, ale ma te 4gb ramu, dwurdzeniowy procesor i3 itd. - czy to za mało na ten system? Raczej nie sądzę, bo komputer wychodził z tym systemem na fabrycznych ustawieniach. Jakieś pomysły?
#komputery #windows hehe #informatyka #kiciochpyta
  • 8
@switon_mc: ściągnij hard disk sentinel w zip, odpal go i sprawdź żywotność dysku. Jak dysk sprawny to może jest po prostu wolny czyli wpakowali gówno z 8 MB cache >>> polecam wymianę na ssd. Jak przywróciłeś z recovery to na pewno siedzą jakieś preinstalowane appki, często są to gówna typu antywirus na miesiąc, jakieś gry, dodatki "usprawniające" pracę. W zależności od modelu jest mniej lub więcej syfu (pozdro dla Lenovo (