Wpis z mikrobloga

Nie będę mógł zagłosować w wyborach poza miejscem zamieszkania, ponieważ nie dopisano mnie do żadnej listy wyborców?

1. 15 października dopisałem się do spisu wyborców przez ePUAP.
2. 16 października dostałem informację na ePUAP, że mój wniosek został przyjęty.
3. 21 paźdzernika o 6:05 dostałem wiadomość na ePUAP, że mam podać do jakiego spisu chcę być dopisany z zaznaczeniem, że mam to zrobić do 20 października.
4. ???
5. BRAK PROFITU.

Co zrobić w tej sytuacji? Czy zostałem dopisany do spisu w jakimś domyślnym miejscu? Jakim?

Beznadziejne jest to, że nie dostałem żadnego powiadomienia na maila o wiadomości, nie siedzę na ePUAP codziennie. Teraz to nawet do Urzędu Miasta nie będę mógł zadzwonić ani się wybrać bo zamknięty :/

Załączam screenshoty z ePUAP.

Wołam osoby ogarnięte ze znaleziska http://www.wykop.pl/link/2810023/ostatnie-dni-na-dopisanie-do-listy-wyborcow-i-epuap-wykopmy-oszustow-od-wladzy/najnowsze/ czyli @pwnd @amarillos

#wybory #wyboryparlamentarne2015 #epuap #krakow #kicioch #korwin
gumol - Nie będę mógł zagłosować w wyborach poza miejscem zamieszkania, ponieważ nie ...

źródło: comment_m0r64YVqsdskL5FPpcX0ccXwW62nd7Ts.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@gumol: Miałem podobną sytuację przy prezydenckich. Wtedy był formularz nieprzemyślany i dało się wysłać ten wniosek bez adresu tymczasowego pobytu i faktycznie nie wiedzieli do jakiej komisji dopisać. Babka przez telefon mi powiedziała że mam iść do najbliższej komisji i jak mnie nie będzie na liście, to wtedy ktoś z komisji ma zadzwonić do urzędu miasta (mają dyżury w czasie wyborów). Tak też zrobiłem, dzwonili do urzędu miasta i mnie dopisali
  • Odpowiedz
@stanley_kwiatkowsky: Ja też nie dostałem żadnego potwierdzenia tym razem. W razie co wydrukujcie swoje wnioski wraz z potwierdzeniami wpłynięcia z e-puap. Tak na prawdę potwierdzenie z e-puap jest tak samo ważne jak potwierdzenie z okienka, więc muszą nam pozwolić głosować.
  • Odpowiedz
Jak wystepujesz z wnioskiem o dopisanie do listy wyborcow podajesz rowniez adres pod ktorym bedziesz przebywal i zakladam ze jak nie podasz to dopisuja Cie wedle ulicy i numeru domu dla krakowa tu mozna sprawdzic

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/wybory-2015-lokale-wyborcze-w-krakowie-sprawdz-gdzie,3540428,art,t,id,tm.html

Troche to dziwne ze dostales takie pismo no chyba ze podales jakis adres ktory jest bledny lub ktory nie istnieje, aha jeszcze jedno pismo widze jest datowane na 19 a mowisz ze wplynelo 21 i deadline
amarillos - Jak wystepujesz z wnioskiem o dopisanie do listy wyborcow podajesz rownie...

źródło: comment_8F7JJOPdRptfuyCjgp3I66ZLtebmOCIf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pwnd: wnioski czasami moga byc inne np gdy ostatnio dopisywalem sie do prezydenckich cos mieli w krakowie spieprzone i nie mozna bylo wybrac z listy adresu i bylo tylko napisane by w uwagach napisac gdzie sie bedzie i ewentualnie jaka komisja
  • Odpowiedz
@pwnd: Ty też w tym wniosku o dopisanie do spisu wyborców nie mogłeś wypełnić danych miejsca czasowego pobytu? Mówią mi w UM Krakowa, że miałem wypełnić te pola, żeby mnie dopisali, a te pola były nieaktywne.
  • Odpowiedz
@gumol: W majowych wyborach nie mogłem, był #!$%@? wniosek. I wtedy komisja musiała dzwonić do UM i mnie dopisali na miejscu. Ale w tych wyborach wniosek jest zupełnie inny i wszystko zadziałało. Byłem już głosować i nie było problemów.
  • Odpowiedz