Wpis z mikrobloga

Niektórzy Wykopowicze piszą, że Korwin jest jedynym konsekwentnym politykiem. Serio? Konsekwentne jest bycie monarchistą i startowanie od 20 lat w wyborach? Albo bycie przeciwnikiem UE i dostanie się do PE? Albo bycie antykomunistą i siedzenie w przybudówce PZPR przez 20 lat? Albo gadanie w kółko o zasadach i zdradzanie żony? Przecież ten człowiek to jest chodząca sprzeczność.
#korwin
  • 38
@wielki_mag: to odróżnienie, które robisz nie jest analogiczne. Korwin nie tylko nie zgadza się z polityką UE, on się nie zgadza z samym fundamentem Unii, tym, że ona w ogóle istnieje. Jeśli startuje w wyborach do UE i deklaruje się jako monarchista, to sprawa jest jasna - nie jest monarchistą i akceptuje UE. Tak samo ze startami do polskiego parlamentu - jeśli jest antydemokratą, a od 20 lat startuje do demokratycznego
@wielki_mag:
gramy w piłkę na boisku. Ty przychodzisz na boisko i mówisz "ja nie lubię grać w piłkę, gry w piłkę trzeba zakazać", po czym zaczynasz grać z nami w piłkę nożną. Grasz jakiś czas w piłkę i mówisz: zmieńmy reguły gry, wprowadźmy monarchię i grajmy w kosza i my demokratycznie przegłosowujemy, bo masz większość, że zamiast gry w piłkę, pogramy w kosza. Tak samo robi Korwin-Mikke. Gdyby był konsekwentny, to
@wielki_mag: no serio. To wytłumacz mi może, jak można być monarchistą i startować w wyborach? Jak można np. być wegetarininem i jeść mięso?

Wybory bojkotować i dalej co? Zebrać armię i na słoniu wjechać do sejmu jednocześnie #!$%@?ąc wszystko w drobny mak? Masz wizje monarchizmu sprzed kilkuset lat


A tego nie wiem. To problem Korwin-Mikkego, nie mój, ja jestem demokratą.

Ustrój państwa to akurat taka gra, w której zasady ciągle się
@wielki_mag:

Gra w tę grę, dostosowując się do reguł i jednocześnie ma swoją wizję jak tę grę zmienić i stara się przekonać do tego innych. Więc tak, działa w ramach demokratycznego ustroju, bo na tyle pozwala mu prawo, jednak chce ten ustrój zmienić. Czy według Ciebie wszyscy działający w ramach prawa nie powinni mieć innej wizji panujących zasad? Jeśli tak to po co właściwie są politycy?


Ale ty dalej nie rozumiesz.
@wielki_mag:

To tak jakby powiedziec, ze jeżeli przeciwnik płacenia podatków płaci podatki to tak naprawde jest ich zwolennikiem. Otóż nie, można być za likwidacją podatków jednoczesnie płacąc podatki i nie ma w tym nic sprzecznego.


To jest inna sytuacja, bo tutaj rzeczywiście jest przymus. Natomiast w wyborach Korwinowi nikt nie każe startować. Korwin startuje w demokratycznych wyborach, choć jest monarchistą. Jeśli jest monarchistą, to logiczne jest to, że wybory powinien bojkotować.
@wielki_mag:

Uznać coś za fakt i akceptować nie znaczy popierać, i tego właśnie nie potrafisz zrozumieć


Ok. To jak nazwiesz człowieka, który określa się mianem wegetarianina, zdaje sobie sprawę, że większość ludzi je mięso, uznaje to za fakt, nie popiera tego, ale zdarza mu się zjeść schabowego. Czy to jest wegetarianin? Tak samo z monarchistą.

Popieranie jakiejś idei to co innego niż akceptacja i szacunek dla obowiązujących przepisów


Tak samo jak