Wpis z mikrobloga

Czasem jak dla zabawy szukam sobie praktyk/stażu/pracy i przeglądam ogłoszenia, to lubię sobie postalkować ludzi, bo czego mam się spodziewać po ogłoszeniu, które w całości prezentuje się tak:

BIURO RACHUNKOWE PRZYJMIE STUDENTKĘ UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO NA ASYSTENKĘ KSIĘGOWĄ W RAMACH OBOWIĄZKOWYCH PRAKTYK STUDENCKICH,LUB STAŻU ZAKRES PRAC :OBSŁUGA OBIEGU DOKUMENTÓW,PROWADZENUE RAPORTÓW KASOWYCH itp PROSZĘ O CV ZE ZDJECIEM ODPOWIADAM NA WYBRANE OFERTY

Moim marzeniem byłoby odbyć staż w firmie, w której jakaś, bez urazy, głupia #!$%@? nie potrafi po skończonych studiach zredagować, #!$%@?, prostego ogłoszenia, żeby wyglądało porządnie, a nie jak gówno napisane przez dwunastolatka.

I SKĄD TA PARANOJA ZE ZDJĘCIAMI, co, monobrew albo ogólnie brzydki ryj sprawia, że będę gorzej przerzucał papierki, czy ki #!$%@?? Ponoć tylko w Polsce jest taka paranoja na te zdjęcia, rozumiem praca hostessy czy coś, ale nie wiem, siedząc w księgach rachunkowych mam wyglądać estetycznie, bo książce będzie przykro, że taką brzydką mordę mam, czy co? :D

#gorzkiezale #mowiejakjest #otopolskawlasnie
  • 11
  • Odpowiedz
@Luxik: nie trzeba...

Art. 183 KP

Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także bez względu na zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy
  • Odpowiedz
@Luxik: Ja byłem zdziwiony jak we Francji odsyłali znajomej odpowiedzi na CV że niestety nie przyjmą jej do pracy. Może w Polsce też takie coś robią ale się z tym nie spotkałem
  • Odpowiedz
@miesnakrowa: nie, wystalkowałem laskę z ogłoszenia, chyba, że to jedna z sekretarek/whatevs

@knysha: no tak, wyślę bez zdjęcia, to od razu do kosza pójdzie, martwy przepis ;-)

@bledzioch: fajnie, że w ogóle odsyłali, mi na jakieś 50 wysłanych CV ostatnimi czasy, to może raz/zero razy ktoś odpisał, że niestety nie ;]

@steemm: to działa też w drugą stronę, ja tak sobie filtruję pracodawców (uroki tego, że póki co
  • Odpowiedz
Tez kiedys trafilem na podobne ogloszenie z mojego regionu. Chcac sprawdzic jak to wyglada w praktyce zrobilem bogate fikcyjne CV z duzym doswiadczeniem i praktyka zawodowa + zdjecie pewnej brzydkiej pani. Drugie CV bylo dopiero co po maturze, bez doswiadczenia itp. Zdjecie jednej z panienek z miss polski. Zgadnijcie na ktorego maila odpisali?! Niestety - wyglad wyznacznikiem tego czy ktos sie nadaje do pracy, czy nie.
  • Odpowiedz