Wpis z mikrobloga

#4kuce #4konserwy #libertarianizm #korwin #wybory
Jako że wybory zbliżają się wielkimi krokami, spojrzałem sobie, kto kandyduje w moim okręgu (Warszawa II, czyli "obwarzanek", miasta okalające stolicę). Patrzę na listę partii Korwin, a tam na pierwszym miejscu przedsiębiorca, Piotr Zbigniew BRYCZKOWSKI. Patrzę w google'a, kto to jest, a tu się okazuje, że to wąsaty Janusz, co trąbił na Petru. Apeluję zatem do kuców, którzy głosują w tym okręgu, by pominęli jedynkę i oddali głos na drugą osobę. Adam Stefan MAJCHER jest członkiem mensy, ma 161 IQ i z całą pewnością będzie lepszym reprezentantem niż kiepski happener.
  • 7
@SpokojnyLudzik: poglądy może mieć słuszne, ale już pokazał, że reprezentantem nie będzie dobrym. A jeśliby sie dostał to pierwsze co zrobią media to będą zapętlać to jako jego dotychczasową działalność polityczną. Prawica jako reprezentantów ma Wiplera-pijaka i damskiego boksera, Brauna-Chrystuso-intronizatora, Kowalskiego-pakera-bramkarza, co pobił kogoś, pracując w klubie i oczywiście Janusza Korwina, o kontrowersjach wokół, którego nie trzeba pisać ani pół słówka. Co z tego, że np. Wipler znalazł się w złym
@PrzyjacielGreen: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź. Jeżeli nabijasz się ze mnie, sądząc że nie ma znaczenia na kogo na danej liście się głosuje, bo i tak wchodzi jedynka, to akurat w tym przypadku Ty nie masz pojęcia o ordynacji wyborczej.
W Polsce w wyborach do sejmu głosujemy na kandydatów na listach wyborczych. Potem metodą d'Hondta zliczane jest ile mandatów zostaje przydzielone danej liście wyborczej, a następnie wchodzą osoby z