Wpis z mikrobloga

Jesteś ambitny ? ciężko pracujesz i dużo się uczysz podczas gdy twoi znajomi imprezują ? Po wielu latach udaję ci się zostać kimś, zajmujesz wysokie stanowisko w dużej firmie. Ponosisz wielką odpowiedzialność i musisz myśleć cały rok naprzód. To bardzo stresująca praca, masz pod sobą mnóstwo ludzi i liczysz że zostaniesz wynagrodzony za te lata wyrzeczeń ? Dupa tam, lider partii Razem #!$%@? ci 75% podatku dochodowego abyś zarabiał tyle co twoi znajomi którzy się #!$%@? . To jest sprawiedliwość społeczna. #polityka #partiarazem #heheszki
c.....n - Jesteś ambitny ? ciężko pracujesz i dużo się uczysz podczas gdy twoi znajom...

źródło: comment_J6BsbDBVk3em5AzoKKkOXS7XtkXUarCw.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
a tak z innej strony - zdefiniuj mi proszę sprawiedliwość społeczną i wyjaśnij, dlaczego trzeba ją oddzielać od po prostu "sprawiedliwości" przez dodawanie jakiegoś dziwnego dopisku "społeczna".

@KrzysiekRZ: To proste. Sprawiedliwość społeczna różni się od sprawiedliwości tym samym co demokracja ludowa od demokracji.
  • Odpowiedz
@bardzospokojnyczlowiek: Aa więc teraz już pokolenia. :D Sorry, ale co ma Polska z tego, że ktoś, kto się dorobił płaci ludziom psie pensje a podatki na Cyprze?

@Python: Rabunku? W takim razie Ty też "rabujesz" korzystając z dróg, szpitali, chodząc do publicznej szkoły. Myślisz, że to wszystko spadło z nieba?

@KrzysiekRZ:

Dzięki temu, że "ktoś dysponuje cudzymi pieniędzmi wbrew woli właściciela" chodziłeś zapewne do publicznej szkoły,
  • Odpowiedz
@Hahazard: no właśnie nie za darmo - a składki na NFZ to niby #!$%@? kto, święty Mikołaj za mnie opłaca?? Lekarz za darmo do #!$%@? siedzi w gabinecie? za Bóg zapłać wypisuje recepty? pani w szkole uczy za bukiet róż na koniec roku?

P.S do wszystkich specjalistów chodzę prywatnie.
  • Odpowiedz
Rabunku? W takim razie Ty też "rabujesz" korzystając z dróg, szpitali, chodząc do publicznej szkoły. Myślisz, że to wszystko spadło z nieba?


@Hahazard:

dróg

Płace akcyze
  • Odpowiedz
@KrzysiekRZ:

Ponawiam pytanie, chodziłeś do prywatnej szkoły czy do państwowej? A jeśli to drugie to, zgodnie z Twoją "logiką", na ile okradłeś państwo i kiedy zamierzasz to oddać?

I rozumiem, że w idealnym korwinistycznym świecie wszyscy, którzy urodzą się zbyt biednie żeby ktoś płacił im za edukację skazani są na analfabetyzm, bo przecież szkoły będą tylko prywatne?
  • Odpowiedz
@KrzysiekRZ: lewakowi nie wyjaśnisz. Darmowe szkoły? Istnieją, a ludzie w nich pracujący, je budujący itd działają w 100% charytatywnie! ZAWSZE. Albo sa opłacani przez kosmitów. Dlatego darmowe!
Oni nigdy nie zrozumieją...

A skoro coś działa z pieniędzy podatników, znaczy że ze 100% pewnościa może działać lepiej prywatnie. Oczywiście nie zawsze musi się to tak skończyć, dlatego część regulacji jest potrzebna, ale baaardzo rzadko się zdarza by prywatne gorzej funkcjonowało niż
  • Odpowiedz
@Python: No płacisz, a jednocześnie krzyczysz, że Cię okradają. To odpowiedz mi zatem, po czym byś jeździł i gdzie chodził do szkoły gdyby kasa z podatków zapłaconych przez wszystkich Polaków trafiła do Twojej kieszeni?
  • Odpowiedz
@Hahazard: No i? Co w tym złego? Do tego kwestia przetargu, a nie inpostu - trzeba było lepiej rozpisać przetarg.

Tak czy siak działa, jest taniej i to znacznie i tyle. Ty patrzysz na to że część osób będzie miała trudniej w odebrnaiu przesyłki (zapłaci za paliwo/czas), za to państwo mniej wyda na dostarczenie tego.
+ znowu system sądownictwa, policji itd działa tragicznie. Miej pretensje do niego. Bo inpost łamie
  • Odpowiedz
@Hahazard: Serio, to jest argument, że tylko i wyłącznie z podatków da się zbudować drogi i zorganizować edukację?
Wyobraź sobie, że i drogi i szkoły i wszystko w ogóle da się załatwić bez udziału państwa.
Nie mówię o efektywności i dostępności, która może się różnić od marzeń akapowca, lub koszmarów etatysty.
  • Odpowiedz
@Loloman: Aha, czyli wiedząc jak funkcjonuje nasze prawo zamówień publicznych i urzędnicy, jebnąłbyś wszędzie kompletny wolny rynek. A jak coś nie będzie działać? Trudno, trzeba było lepiej rozpisać przetarg. :D

@Jewptylianin: No nie krępuj się i powiedz jak to wszystko załatwić bez udziału państwa, jak umożliwić nauczanie tym, których nie stać będzie na naukę w prywatnej szkole? Czy niech umierajo?
  • Odpowiedz
@Hahazard: Ale, ale czytajże co ja piszę pls:

Nie mówię o efektywności i dostępności


Wszystko co napisałem dotyczy tylko możliwości istnienia i funkcjonowania dróg, szkół i innych podobnych bez udziału państwa. Czy biedne, niepiśmienne dzieci umierałyby na prywatnych ulicach nie wiem.
  • Odpowiedz