Wpis z mikrobloga

Jesteś ambitny ? ciężko pracujesz i dużo się uczysz podczas gdy twoi znajomi imprezują ? Po wielu latach udaję ci się zostać kimś, zajmujesz wysokie stanowisko w dużej firmie. Ponosisz wielką odpowiedzialność i musisz myśleć cały rok naprzód. To bardzo stresująca praca, masz pod sobą mnóstwo ludzi i liczysz że zostaniesz wynagrodzony za te lata wyrzeczeń ? Dupa tam, lider partii Razem #!$%@? ci 75% podatku dochodowego abyś zarabiał tyle co twoi znajomi którzy się #!$%@? . To jest sprawiedliwość społeczna. #polityka #partiarazem #heheszki
c.....n - Jesteś ambitny ? ciężko pracujesz i dużo się uczysz podczas gdy twoi znajom...

źródło: comment_J6BsbDBVk3em5AzoKKkOXS7XtkXUarCw.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
@Hahazard: Jeszcze raz, proszę cię, odpowiadaj na to co piszę, a nie na to co ty wyczytujesz gdzieś pomiędzy.
Niczego tutaj nie postuluję, zwracam ci uwagę na fakt, że drogi, szkoły, szpitale mogą być organizowane poza państwem. Nie piszę, czy to lepsze, czy to gorsze, piszę, że się da, bo wydawało mi się, że nie do końca zdajesz sobie sprawę z takiej możliwości.
  • Odpowiedz
@Hahazard: płacę to za bułki w sklepie - idę, wybieram, płacę. Bo chcę i mam apetyt. Do płacenia podatków jestem zmuszany. Nie mogę powiedzieć - nie płacę na ZUS, o emeryturę zadbam sobie sam. Muszę i tyle. Ratunkiem jest jeszcze umowa zlecenie -ale to też jeszcze przez parę miesięcy.

A poza tym - zawsze przez pośrednika jest drożej. Jakbyśmy płacili bezpośrednio nauczycielowi, lekarzowi, etc musiałoby być taniej. No nie ma
  • Odpowiedz
@Hahazard: doczytałem dopiero teraz całą Twoją wypowiedź i końcówka rozłożyła mnie na łopatki - zauważ, że z nas dwóch to akurat mnie znacznie mniej interesują cudze pieniądze, więc nie wiem skąd pomysł, że chciałbym by podatki trafiały do mojej kieszeni oO
  • Odpowiedz
@Hahazard: > I rozumiem, że w idealnym korwinistycznym świecie wszyscy, którzy urodzą się zbyt biednie żeby ktoś płacił im za edukację skazani są na analfabetyzm, bo przecież szkoły będą tylko prywatne?

chodziłem do szkoły państwowej, którą opłacili mi rodzice płacąc gigantyczny podatki. Od paru lat ja również je płacę.

nie, nie są skazani na analfabetyzm - myślę, że nie przerastałoby Cię nauczenie własnego dziecka umiejętności czytania?
  • Odpowiedz
@Jewptylianin: No jak konkretnie ma wyglądać wolnorynkowy świat, w którym drogi, szkoły i szpitale są w rękach prywatnych. Co z tymi, których nie będzie stać na korzystanie z nich?

@KrzysiekRZ: Tylko idąc dalej Twoim przykładem - nie stać Cię na bułki w sklepie - nie jesz i umierasz. Co więc gdy nie będzie Cię stać żeby posłać dziecko do szkoły albo skorzystać z usług medycznych? Teraz jesteś może
  • Odpowiedz
@crystaldragon: To jechanie po lewicy staje się dla mnie męczące... Zaznaczam, że nie mam poglądów lewicowych (prawicowych też nie) i zamierzam głosować na Korwina, bo lepszego wyboru spośród tych gównianych partii nie ma...
Jednak może jeżeli się coś hejtuje to pasowałoby wiedzieć co się tak naprawdę hejtuje?
Oczywiście tak, marzenie każdego kuca to zarabianie ponad 500 tysięcy rocznie, powodzenia... tak czy siak nie w tym rzecz.

Macie Wy w ogóle
  • Odpowiedz
Lewica nie chce działać w interesie meneli, a WASZYM. Naprawdę tego nie rozumiecie?


@lady_katarina: serio, wystarczy nam żeby nikt nie działał w naszym interesie a żeby w końcu się po prostu odczepili od naszych kieszeni, to wystarczy - ludzie sobie doskonale poradzą, to tylko lewica robi z nich na siłę upośledzone ameby. Już zresztą tu byli tacy co to 'za wolność naszą i waszą' i inne rzeczy dla NAS, nie
  • Odpowiedz
@Hahazard: a niech robią co chcą, byleby ktoś nie żył na mój koszt. Ja na cudzy nie zamierzam. A jak się kiedyś pogorszy? Od tego mam dobre relacje z rodziną, kochającą dziewczynę, która pewnie w niedalekiej przyszłości zostanie moją żoną, z która razem postaramy się wychować porządne dzieciaki. W dalszym ciągu nie widzę moralnej teorii uzasadniającej życie na cudzy koszt. I #!$%@? mnie obchodzi czy to oznacza dla kogoś brak
  • Odpowiedz
@crystaldragon: @mpmp-pmpm:

Przy założeniu że dopiero od ~300 000 zł netto (jakieś 25 000 zł miesięcznie) dopiero jest się zagrożonym takim podatkiem, to według statystyki na tej stronie podatek ten uderza w mniej niż 0,02% społeczeństwa, czyli płaciłoby go <16 000 osób w Polsce

Jesteś ambitny ? ciężko pracujesz i dużo się uczysz podczas gdy twoi znajomi imprezują ? Po wielu latach udaję ci się zostać kimś, zajmujesz wysokie stanowisko w dużej firmie. Ponosisz wielką odpowiedzialność i musisz myśleć cały rok naprzód. To bardzo stresująca praca, masz pod sobą mnóstwo ludzi i liczysz że zostaniesz wynagrodzony za te
  • Odpowiedz
@Pavvl0:

Ponadto podawane przez GUS dane pochodzą z próby wynoszącej tylko 28,5 tys. jednostek, czyli tylko 12,8% podmiotów zatrudniających powyżej 9 osób.
  • Odpowiedz
@crystaldragon: ale twoja logika jest uboga. Jak ktoś korzysta z zasobów państwa to powinien dzielić się zyskiem który osiągnął dzięki dostępowi do nich proporcjonalnie. Proste. Na Saharze nie ma zasobów, dróg, infrastruktury ale tam bogaci jakoś nie uciekają, gdyż nie osiągną tam żadnych zysków.
  • Odpowiedz
A poza tym - zawsze przez pośrednika jest drożej. Jakbyśmy płacili bezpośrednio nauczycielowi, lekarzowi, etc musiałoby być taniej. No nie ma innej opcji. Z Wami, lewicowcami, jest taki problem, że chcecie zbawiać świat (i to się chwali), tyle że głównie cudzymi pieniędzmi ( a to się już chwali trochę mniej).


@KrzysiekRZ: Nie masz racji. I nie mówię tego nawet w kontekście państwa, ale nawet zwykłego wolnego rynku. Gdyby było tak
  • Odpowiedz