Wpis z mikrobloga

6 474 - 1 = 6 473

Tytuł: Kronika ptaka nakręcacza
Autor: Haruki Murakami
Gatunek: Powieść, Fikcja literacka,Fantastyka
★★★★★★★

Toru Okada traci najpierw pracę, potem kota, potem żonę a w końcu - rozum.Życie Okady po stracie pracy jest monotonne i pozbawione ambicji. Żona zarabia wystarczająco dużo na utrzymanie ich obojga, a Toru prowadzi dom. Ten harmonijny układ zostaje jednak pewnego dnia zburzony, kiedy to znika im kot. Toru wyrusza na poszukiwanie zwierzątka i tak zaczyna się wielka historia jego spotkań z różnymi najdziwniejszymi osobami, prowadząca do całkowitej przemiany duchowej.

Pierwsze spotkanie z twórczością Murakamiego bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. "Kronika ptaka nakręcacza" ujmuje wielowątkową, niespiesznie rozwijającą się akcją, mnogością dygresji i luźno połączonych z główną historią opowieści.Rozmyte granic między snem, jawą i różnymi światami tworzy nierzeczywistą rzeczywistość powieści, która wcale nie jest połączona ze sobą logicznymi ciągami przyczynowo-skutkowymi. Autor udowadnia, że tak naprawdę nie znamy świata, w którym żyjemy - znamy tylko jedną z jego warstw,innych ludzi natomiast poznać możemy jedynie na tyle, na ile oni sami nam pozwolą.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  • 7
  • Odpowiedz
, za to 1q84 polecam :),


@farbadookienn: czytałem to jako pierwszą książke tego autora i nieco się zniechęciłem.
Dwa tomy ogarnałęm i oceniam dobrze , trzeci - dobry pomysł z trzecim wątkiem , ale za dużo powtórzeń w dwóch głównych watkach w trzecim tomie.
Po za tym brakowało mi rozwiązania paru spraw , które zostały kompletnie tam pominięte.

Norwegian Wood mam jeszcze do przeczytania.
  • Odpowiedz