Wpis z mikrobloga

@lowca_chomikow: Po prostu ktoś nie widzi różnicy w lewicy gospodarczej czy liberalizmie społecznym i w wyniku owego niedouczenia nazywa partię lewicową gospodarczo i konserwatywną społecznie - prawicą. Może pewna grupa tak usilnie stara się zwalczać Korwina że zamiast używać "lewak" do każdego argumentu walą na oślep "prawicowe media, prawicowa partia czy prawicowe ruchy". Dzięki uogólnianiu na zasadzie konserwatyzm społeczny = prawak, lewica sprzedaje bajeczki jakoby Hitler czy Mussolini byli prawicą
  • Odpowiedz
Podział binarny jest do dupy

@lowca_chomikow: On nie jest binarny, a liniowy. Tak się składa że po latach PRLu Polacy uwielbiają głosować na lewicę AWS, SLD, PiS, PO. Taki efekt dziesięcioleci propagandy, dzięki czemu ludzie wierzą że dobrobyt pochodzi od państwa, które im na wszystko da.
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow: To że publikują Ziemkiewicza i Terlikowskiego może Ci się podobać i to twoja subiektywna opinia. Dla mnie gorszym piórem jest Kuczyński i Wroński publikowani na łamach GW, ale to moja również subiektywna opinia. Nie każdy w Polsce musi myśleć Michnikiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nikt na całym świecie nie popiera Korwina! Jego wizja "prawicy" skończyła się ponad sto lat temu!

@lowca_chomikow: Nie rozpędzaj się - Thatcheryzm to jeszcze 1990r. - Thatcher idealnie realizowała prawicowy program, gdy Polska żegnała się z komuną.
  • Odpowiedz
@Konradov: Obrażanie to jeszcze inna para kaloszy. Niedawno też cisnął na ofiary Billa Cosby'ego, bo uznaŁ arbitralnie, że im nie wierzy. Albo akcja z gwałceniem pijanych kobiet! Swojego czasu jak RAZ był popularniejszy na Wykopie i dość regularnie jego wypociny lądowały na głównej często w komentarzach ktoś wyłapywaŁ jego kłamstwa, czy manipulacje.
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow: Bo facetka na wosie tak mówi? Dla mnie sprawy gospodarcze i poglądy na te tematy poszczególnych partii są najważniejsze. Mogę zmieść partię prawicową gospodarczo i liberalną społecznie ale nie zniósłbym lewicy gospodarczej w zestawieniu z czymkolwiek. W związku z tym po określeniu partii sformułowaniem lewica gospodarcza będę interpretował tę partię jako lewicę.
.
Jak już wcześniej wspominałem - szufladkowanie konserwatystów do jednego wora "prawicy" to pewien paniczny sposób obrony
  • Odpowiedz
@YodaMonster:

Mogę zmieść partię prawicową gospodarczo i liberalną społecznie ale nie zniósłbym lewicy gospodarczej w zestawieniu z czymkolwiek. W związku z tym po określeniu partii sformułowaniem lewica gospodarcza będę interpretował tę partię jako lewicę.

Możesz sobie zakłamywać język polski ile chcesz. Partia nie musi być liberalna w sprawach gospodarczych, żeby zaliczyć ją do grona partii prawicowych. To co ty byś zniósł, albo nie zniósł nikogo nie obchodzi.
  • Odpowiedz
Dzięki uogólnianiu na zasadzie konserwatyzm społeczny = prawak, lewica sprzedaje bajeczki jakoby Hitler czy Mussolini byli prawicą i w związku z tym każdy prawak jest zły.


@YodaMonster: Zasadniczo jest dokładnie odwrotnie :). To prawica stara się każdego zbrodniarza wepchnąć do worka "lewak" by udowodnić, że zbrodnie to domena lewaków. A jak już nie bardzo się da (jak z Pinochetem) to po prostu wybiela się jego zbrodnie na zasadzie "zawsze się
  • Odpowiedz
@Yahoo_: Sam socjalizm to kradzież czyli już zbrodnia, podczas kradzieży człowiek się niekiedy broni i pada ofiarą morderstwa. Fakt jednak że poza kradzieżą istnieją też inne zbrodnie więc nie można przypisać zbrodniarza do jednej grupy poglądów gospodarczych czy społecznych. Więc można śmiało powiedzieć że nie każdy zbrodniarz to socjalista ale każdy socjalista jest zbrodniarzem.
  • Odpowiedz
@Yahoo_: Jakoś nie wywołałbym oburzenia jakbym napisał to samo o rasistach, faszystach czy nazistach. Istnieją ideologie które godzą w prawa człowieka i są one tym samym zbrodnicze. Faktycznie szkoda Twojego gdy brakuje wiedzy.
  • Odpowiedz