Wpis z mikrobloga

Mamy świetny dowód, jak 3 pozytywne sondaże i trochę szumu (program i film) mogą zmienić nastawienie do wyniku wyborów. Jeszcze tydzień temu błagaliśmy los o przekroczenie 3%, a dzisiaj ja osobiście i jak widzę większość mirków, jesteśmy prawie pewni przekroczenia progu i w sumie to, czy się uda, uzależniamy jedynie od tego, jak wypadnie Korwin na debacie i czy nie zagazuje jakiegoś niepełnosprawnego do ciszy wyborczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Psychologia ludzka w praktyce.
#korwin
  • 11
  • Odpowiedz
Ja tam wierzyłem cały czas w protokół 7%, po prostu wykopowi "znafcy" zmieniają zdanie jak rękawiczki a byle Hitler czy cokolwiek innego co zwykłych ludzi tak naprawdę zbyt nie przejmuje, na nich działa jak czerwona płachta na byka i zarzekają się że Korwa nie ma żadnych szans ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jata12: Możesz się zdziwić. Oczywiście - 40 latki co siedzą przy TV go nie obejrzą, ale w internecie również jest młodzież, która na wybory nie chodzi, albo nie wie na kogo zagłosować. To nie jest tak, że internauci sa albo za KORWiNem i są kucami, albo są "lewakami". Jest dużo niezdecydowanych/niezainteresowanych i tych ten film może przekonać.
  • Odpowiedz
@Dorogon: Tylko sondaże wskazywały co ludzie sądzą na trochę ponad tydzień przed wyborami. Te nastroje mogą się z dnia na dzień zmieniać. Ale niewątpliwie - co innego tylko jeden sondaż, a co innego kilka które pokazują wzrost - choć trzeba przyznać - ten wzrost jest w granicach błędu.
  • Odpowiedz
@Mrboo: Ale jednak - nie licząc CBOSu, to chyba wszedzie wzrosło. Dla Radia Zet o 1,5%, IPSOS dla wiadomości o 2%, dla Newsweeka o 2%, MB 1%, TNS 2%. To jest bardzo dobra prognoza, jak we wszystkich pracowniach prócz rządowej, na tydzien przed wyborami rośnie i to nie o pół punktu procentowego.
  • Odpowiedz
@Dorogon: Tak. Ale kampania kończy się bodajże w piątek. W ogóle około 10% wyborców decyzje czy zagłosować na dany komitet podejmuje dopiero w dniu wyborów lub przed urną wyborczą. Niewątpliwie jest to powód do optymizmu, ale poczekałbym jeszcze.
  • Odpowiedz