Wpis z mikrobloga

Hej
Czy możecie mi polecić jakieś buty do wspinaczki na początek mej przygody z tym sportem? Na razie tylko ścianka i podstawowe metody asekuracji, ale przydałyby się jakieś sensowne podeszwy.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście jeśli da radę w miarę tanie ;) Ew. czy polecacie jakiś tani sklep z ww. obuwiem? Okolice Wawy.
#wspinaczka
  • 24
  • Odpowiedz
@Mike767er: Buty Ci się rozbija. Dobrze dobrane to takie które ledwo jesteś w stanie ubrać (albo takie które po15 minutach musisz zdjąć.
@pilot1123: tylko wiązane. rzep szybko się syfi i kiepsko mi stope trzyma
  • Odpowiedz
@Mike767er: Nie traktuj zbyt poważnie rad odnośnie jak najmniejszych rozmiarów. Pierwsze buty muszą być przede wszystkim wygodne, żebyś mógł wytrzymać w nich godzinny trening i nie zniechęcił się zmasakrowanymi palcami stóp.
  • Odpowiedz
@Mike767er: nie kupuj dużo za małych butów, szczególnie na początku bo tylko będziesz się w nich katował. Idź sobie do sklepu i pomierz buty różnych firm i zobacz które ci leżą, a potem kup taniej w internecie. Możesz też poszukać na olx często można trafić na okazje właśnie ludzi który kupili za małe i jednak się nie rozeszły. jest też na fb grupa "giełda sprzętu wspinaczkowego" i tam można też często
  • Odpowiedz
@gretka: napisałaś że trzeba godzinę wytrzymać :) Na początku jęczałem, że kupiłem za małe (43, noszę 44 lub 45), rp strike, które się tak bardzo nie rozciągają. Teraz nie mam z nimi już problemu. Jak kupi wygodne to będą za duże, skapcieją mu i zostanie mistrzem buły :D, mają być lekko za małe, palce ugięte, ale tak, żeby było czucie.
  • Odpowiedz
@pilot1123: ale zgadzam się z nim że buty powinny być wygodne i o ile te o 1 nr mniejsze są spoko to rada w stylu że dobre buty to takie które ledwo jesteś w stanie ubrać dla kogoś kto szuka pierwszych butów to bez komentarza.
  • Odpowiedz