Wpis z mikrobloga

@Glans: Jeśli zależy Tobie na celebrowaniu picia kawy jako rytuału to warto się pobawić młynkiem i dobrymi ziarkami. Jeśli kawa ma "sponiewierać" to absolutnie nie warto i nie opłaca się.
@Glans: Dziś w Carrefourze kupiłam młynek elektryczny za nieco ponad 30 cebul na początek, jak tylko poczujesz zapach świeżo zmielonych ziaren to innej nie będziesz chciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@finestcoffee_pl: u was kawa po wypaleniu jaki ma kolor? Bo czytałem ostatnio, że jak ziarna są słabej jakości to wypala się tą kawę bardziej i przez to ziarna są prawie czarne. A jak ziarna są dobrej jakości to nie trzeba tak mocno wypalać i ziarna są jaśniejsze. Prawda to?
@Glans: tak jak @goblin21: tylko Inka 2 łyżeczki i mleko.
wcześniej to rozpuszczalna 2 łyżeczki i mleko. ale myślę że jak ciąża minie to pomyślę nad ekspresem bo nie ma to jak zapach świeżo zielonej kawy. a przy dziecku szybka pobudka będzie wskazana:)
@ayylmao: Po części tak. Firmy wypalające kawę mocno (prawie czarny lub czarny kolor [ziarna do tego są bardzo tłuste]) najczęściej chcą w ten sposób ukryć defekty ziaren. Później opisują na swoich stronach, że kawa jest palona na styl włoski... Nie wszyscy tak robią oczywiście, ale to znane praktyki.
My palimy na średni stopień. Wypalając na ciemno traci się słodycz kawy, a do tego nie możemy dopuścić :)
Paląc w ten sposób