Wpis z mikrobloga

Instrukcja skanowania na komputer przez sterowniki TWAIN (przez USB) dla urządzeń wielofunkcyjnych Kyocera.
Wpis tutaj, gdyż według serwisanta Kyocery nie da się tego zrobić, a nie będę umieszczał tego na Elektrodzie.
Skanowanie przez sieć (z panelu drukarki) uważam za wkurzające, a instalację tego za wrzód na tyłku.
Instalacja drukarek i skanerów jest jedną z największych porażek naszych czasów i zdecydowanie największą porażką świata IT.

U mnie działa dla urządzeń 1128 MFP, 2035dn i 2535dn oraz z win xp i 7

Pobieramy:
- sterowniki TWAIN ze strony kyocery (wpisać w googlu numer i sterownik i powinno świetnie wyszukać.) Oczywiście pod odpowiedni system. Wyszukać sobie słowa TWAIN
- dobry program do skanowania - według mnie najlepszy to Toshiba Viewer 2 (ciężko znaleźć, ale warto)

Rozpakowujemy sterownik.
Instalujemy z Scanner -> TWAIN
Wchodzimy w panel sterowania -> Kyocera TWAIN i dodajemy nasze urządzenie (po USB). WAŻNE: nie wolno pomylić numeru urządzenia. W sterownikach do 1128 MFP nie było mojego urządzenia na liście i trzeba było ściągać inne sterowniki, a nie wybierać 1028 itp.
Na koniec instalujemy skaner w systemie. Wchodzimy w menadżer urządzeń (PPM na Mój komputer - Właściwości ->sprzęt ->menadżer urządzeń), tam znajdujemy niezainstalowane urządzenie Kyocera, PPM - aktualizuj sterownik. Instalujemy z określonej lokalizacji, z folderu Scanner - USBSCN (pliki które przyszły ze sterownikiem TWAIN)

Na koniec możemy już wejść w nasz Toshiba Viewer, tam jeszcze w ustawieniach można zaznaczyć ptaszek "Pokazuj okno po naciśnięciu skanuj" i już wszystko działa.

Długo się musiałem kopać z tym wszystkim by znaleźć odpowiedni sposób, ale oto jest.

#kyocera #skaner #urzadzeniewielofunkcyjne #programowanie #twain
PS mam nadzieję, że wystarczająco dużo razy użyłem Kyocera i TWAIN by mi to google zaindeksowało.
  • 4
  • Odpowiedz
@gwynebleid: Dzięki mireczku za wpis. Dzięki Tobie poradziłem sobie wreszcie ze sterownikami TWAIN w Kyocera M6526cdn! Szkoda, że się słabo zaindeksowało. Nigdy się tak jeszcze nie męczyłem z drukarką.

Chciałem przetestować Toshiba Viewer 2 ale niestety nie mogłem znaleźć.
Ze swojej strony polecam aplikacje do skanowania NAPS2 (trzeba w zaawansowanych ustawieniach wybrać: implementacja TWAIN -> natywna/legacy)

Wiesz może jak się w Kyocerach aktualizuje firmware?

  • Odpowiedz