Wpis z mikrobloga

@Kempes: W nowoczesnej są same zielonki, karierowiczowskie odpady z PO. Rekrutowani jak do korpo, z umową lojalnościową wobec swojego wodza - Petru.

Dlatego logo PZPR jak najbardziej pasuje. Organizacja bardzo przypomina to PZPR - jeden wódz wydelegowany przez środowisko Balcerowicza, a reszta ma być tylko dyspozycyjna, w zamian za posadki.

O tym kim jest Balcerowicz przypominam poniżej.
http://www.wykop.pl/link/2550839/ciekawy-komentarz-o-dokonaniach-balcerowicza/
http://www.wykop.pl/link/2598515/jak-powstal-plan-balcerowicza/
@zgnily:

z umową lojalnościową wobec swojego wodza

Alez to żadna nowość. Przeciez i inne partie, w tym także i PiS, stosowały podpisywanie weksli "in blanco" w celu zatrzymania polityków swojego ugrupowania w partii. Przcież to forma umowy lojalnościowej ( )

Politycy PiS swoja mentalnością siedzą bardzo głęboko w czasach komuny, gdzie królowała niepodzielnie PZPR.
@Kempes: Głupoty opowiadasz. Kaczyńscy i Macierewicz byli najgorliwszymi zwolennikami dekomunizacji. Wspierali rząd Olszewskiego i byli skonfliktowani ze szkodnikiem Wałęsą.

Co wcale nie oznacza, że teraz nie są niewiele lepsi od PO. Podobna banda, jednak mniej skompromitowana i zdegenerowana.
@zgnily: Ale nie zakłamuj ty faktów, bo film Kurskiego "nocna zmiana" to jawna manipulacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Film przedstawia Jarosława Kaczyńskiego jako gorącego zwolennika rządu. W rzeczywistości Kaczyński był w konflikcie z Olszewskim i dążył do poszerzenia koalicji rządowej o tzw. małą koalicję (UD, KLD, PPG). Gdy po „33 dniach Pawlaka” misję tworzenia rządu otrzymała Hanna Suchocka, Kaczyński czynił starania o włączenie Porozumienia Centrum do
@zgnily: Film pomija szerszy kontekst związany z odwołaniem rządu i pomija fakty, które przeczą z góry założonej tezie twórców filmu. Najważniejsze fakty, które pominięto w filmie: mniejszościowy charakter rządu praktycznie od chwili jego powstania, krytykę polityki gospodarczej rządu przez stronnictwa sejmowe z różnych stron, postawę rządu i jego zaplecza w czasie debaty i głosowania projektu ustawy o Restytucji Niepodległości, wielomiesięczne rozmowy Jana Olszewskiego z Unią Demokratyczną nad poszerzeniem koalicji, rozmowy Jana
@Kempes: Tak jak pisałem wcześniej - PO i PiS niewiele różni. Jednak PiS jest mniej skompromitowany i zdegenerowany.

@miki4ever: Poczytaj o początkach Petru, o tym jak wspierał działania PO, nawet chciał należeć do jego rządu, potem wspierał Gajowego przy ostatnich wyborach. Z ramienia UW (z której rozłamu powstało PO) startował do sejmu - co mu się nie udało. Od początku powiązany z Balcerowiczem, a ten znowu z UW, a ta
@zgnily:

Jednak PiS jest mniej skompromitowany i zdegenerowany.


No to krótką masz pamięć... Kilka afer związanych z Kaczyńskimi:
- Spółka `Telegraf'
- Fundacja prasowa Solidarność.
- Towarzystwo Cargo Modlin
- Spółka Srebrna'
no i moje ulubione to zamieszanie wokół KK SKOK i afery związane z tym finansowym dziwactwem ( )
@Kempes: bez komentarza, nie mam zamiaru bronić PiSu. A afer PO nie mam zamiaru przytaczać, były chyba całe strony z tymi aferami.

Przez przyzwoitość przypomnę tylko najlepsze (subiektywna ocena), tak dla porównania skali:
- amber gold
- taśmowa (z której można wyodrębnić kilka innych)
- hazardowa
- i tutaj mam wątpliwość co wybrać, ale dam aferę "autostradową" która często jest zapominana - czyli cyrk z przetargami i polskimi podwykonawcami

straty finansowe
Z ramienia UW (z której rozłamu powstało PO) startował do sejmu - co mu się nie udało.


@zgnily: Duda tez jest agentem PO?

No #!$%@?, teraz to juz jest kabaret. To w jaki sposob Petru kolaboruje z PO, telegramy sobie wysylaja, golebie pocztowe?
@miki4ever: nie bądź infantylny, teraz nie ma żadnej komunikacji, teraz Petru pluje na PO, a ta mu się odgryza (przyp. Graś). Dla mnie większym problemem jest środowisko z którego się wywodzi (Balcerowicz) i brak jego wiarygodności (przypomnę PO i Tuska z 2005).

PO wiedziało wcześniej o aferze Amber Gold, przy okazji sprawy z synem Tuska wyszło to na jaw.
@zgnily: gdzie tu masz odpady z PO?

Dolnośląskie
Legnica - Elżbieta Stępień
Radna miejska, pracownik sektora bankowego.

Wałbrzych - Jacek Iwancz
Dyrektor szkoły, radny miejski, bezpartyjny.

Wrocław - Krzysztof Mieszkowski
Dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Kujawsko-Pomorskie
Bydgoszcz - Michał Stasiński
Dyrektor firmy consultingowej.

Toruń - Joanna Scheuring-Wielgus
Działaczka społecznościowa, manager kultury, prezeska fundacji Win Win.

Lubelskie
Lublin - Urszula Bury
Dyrektorka i właścicielka sieci szkół niepublicznych.

Chełm - Mateusz Prucnal
Trener
@miki4ever: przeczytaj link, w powiązanych. Dodatkowo:
- Petru chciał być w rządzie PO
- Petru wspierał w kampanii Komorowskiego
- Petru był w tej samej partii (UW) z której wywodzi się PO (ale nie dostał się do sejmu)
- Petru wywodzi się ze środowiska Balcerowicza
- Petru był asystentem Balcerowicza, gdy ten był ministrem za rządów Buzka
- Petru należy do grupy lobbującej CASE w której jest Balcerowicz i Sachs, a
@zgnily: To, ze chcial byc w rzadzie to twoj wymysl, inna sprawa, ze nie widze w tym nic zlego. Gowin tez chcial byc w rzadzie PO, jak pewnie wiekszosc ludzi chcialaby byc w rzadzie.

Co do Balcerowicza, to dla mnie jest to raczej zaleta, a nie wada, w latach 90 nie przypominam sobie lepszej alternatywy.

W latach 90 sam bym pewnie poszedl do UW, wtedy byl jasny podzial, byli postkomunisci z
@zgnily: Ja uwazam, ze nie da sie tego jednoznacznie okreslic. Zarowno PiS jak i PO mialo dobre i zle momenty rzadzenia. Tak z ciekawosci, 20 lat temu, kogo wspieralas jak nie Balcerowicza, komunistow? Oleksy byl twoim autorytetem?

Na miejscu Petru poszlabys wiec do SLD?
@miki4ever: Różnie, przyznaję że zdarzyło mi się raz dać nabrać, ale teraz jestem przezorniejszy. Przede wszystkim, nie dam się oszukać ponownie przez tych samych złodziei.

Choć nawet dzisiaj ciężko o alternatywę, to najgorsze co może być, to głosować ciągle na tych samych ludzi. Dlatego nie prowadzę rozmów "za", tylko "przeciw" - przeciw złodziejom.