Wpis z mikrobloga

Jak to jest w końcu z tymi zwrotami w sklepach odzieżowych? Dla przykładu w sklepie HOUSE, przy kasie, jest tabliczka z informacją "Zwrot rozliczony zostanie tylko i wyłącznie poprzez doładowanie karty podarunkowej o wartość zwracanego towaru. " (w innych sklepach też tak jest często), natomiast :
Według artykuły 494. Kodeksu Cywilnego zwrot świadczeń po odstąpieniu od umowy musi być dokonany w takim sam sposób, jak przy zawieraniu umowy.
Czyli jeśli płaciłem gotówką to maja mi zwrócić gotówkę, jeśli kartą to na kartę. Rozumiem, że jeśli mi powie sprzedawca przy kasie, że zwrot tylko na karte podarunkową to mam rzucić "artykułem 494. KC" i swoim sklepowym regulaminem może sobie dupę podetrzeć ?
#prawo #pytanie
  • 5
@k4rolex: Po zakupie w stacjonarnym, jeśli towar jest zgodny z umową, sklep nei ma obowiązku, ot tak przyjać towaru spowrotem. Jego dobra wola jest przystanie na twoja prośbę i realizuje ja w wybrany przez niego sposób. Albo nie jest to realizowane jako odstapienie od umowy, albo jesli ty bedziesz się upierał przy 494KC to sprzedawca każe Ci #!$%@?, bo wcale niema obowiązku przyjmowania zwrotu. Sytuacja wygląda inaczej przy zakupach poza lokalem
Przerwalo polaczenie :/

Tak.., generalnie zwrot zaplaty przy odstapieniu od umowy powinien nastapic w sposob, w ktory zostala dokonana o ile jest to mozliwe, ale zwrot odziezy nie jest odstapieniem od umowy zawartej ma odleglosc, bo o ile glowna siedziba marki jest gdzies tam w Polsce to ten lokal jest "miejscem prowadzenia dzialalnosci bedacy nieruchomoscia (...) w ktorej przedsiebiorca prowadzi dzialalnosc na stale"